Grupa Azoty: Karol Dytkowski prezesem Siarkopolu

Rada nadzorcza wchodzącego w skład grupy Azoty Siarkopolu odwołała prawie cały zarząd. Spółka ma nowego prezesa - Karola Dytkowskiego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Grupa Azoty: Karol Dytkowski prezesem Siarkopolu

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

20 kwi 2016 7:57


Rada nadzorcza chemicznej spółki na posiedzeniu w dniu 19 kwietnia 2016r. odwołała ze składu zarządu grupy Azoty Siarkopol Mariana Kosowicza - prezesa oraz członków zarządu: Ewę Górę, Wojciecha Konarskiego oraz Jarosław Wronę oraz powołała w skład zarządu Karola Dytkowskiego na stanowisko szefa firmy oraz Wiesława Grudnia, na stanowisko wiceprezesa zarządu.

W składzie kierownictwa spółki pozostał przedstawiciel załogi Zbigniew Snopkiewicz. Jak poinformowano, zmiany w składzie zarządu grupy Azoty Siarkopol to kolejny krok w realizacji strategii głębszej konsolidacji i integracji grupy Azoty.

Grupa Azoty Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” (dawniej KiZCHS Siarkopol w Grzybowie) rozpoczęły swoją działalność w 1966 roku i są obecnie jedynym przedsiębiorstwem w kraju i na świecie prowadzącym kopalniane wydobycie siarki. Firma należy do czołówki eksporterów województwa świętokrzyskiego. Eksport stanowi ok. 80 proc. obrotów rocznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

znawca 2016-05-19 21:55:42

teraz za to przyszła "dobra zmiana". Przecież Dytkowskiego również wsadziła partia (PIS). Co z tego, że PO go wywaliło - normalka. Teraz facet po 8 latach rządów PO i PSL znowu jest na stołku Prezesa Siarkopolu. Czy wiecie co Dytkowski robił przez te 8 lat? Otóż siedział na bezrobociu i tylko czekał aż go znowu PIS wsadzi na konia. Żenada!!! Pewnie przez te 8 lat nabrał doświadczenia :-). Kpina!!!

artbitrant 2016-04-20 21:11:17

Łukasz a Ty tu czego szukasz???

Łukasz 2016-04-20 12:29:10

Polecam popracować nad tekstem przed jego publikacją.