Gorzów Wielkopolski, Państwowa Straż Pożarna: Sławomir Klusek nowym komendantem

0 0

Starszy brygadowy Sławomir Klusek został powołany przez ministra spraw wewnętrznych i administracji na Lubuskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Zastąpił Huberta Harasimowicza - poinformowała rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wlkp. Magdalena Bilińska.

St. bryg. Hubert Harasimowicz został odwołany 29 marca br. Szefem lubuskich strażaków był od trzech lat. Wcześniej, przez ponad 10 lat dowodził Komendą Miejską PSP w Gorzowie Wlkp. W ochronie przeciwpożarowej służy od 1991 r. Po odwołaniu zapowiedział przejście na emeryturę

Nowy szef lubuskich strażaków objął stanowisko 30 marca br. Wcześniej był jednym z dwóch zastępców Harasimowicza.

Sławomir Klusek urodził się w 1968 roku w miejscowości Przysucha w woj. mazowieckim. Od wielu lat jest związany z Gorzowem Wlkp. Mieszka w Chwalęcicach nieopodal tego miasta.

Służbę w pożarnictwie rozpoczął w 1989 r. podejmując naukę, jako podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 1994 r. po ukończeniu szkoły i uzyskaniu tytułu magistra inżyniera pożarnictwa w specjalności taktyczno - dowódczej rozpoczął pracę, jako oficer Wydziału Operacyjnego w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

W 1998 r. został zastępcą naczelnika wydziału operacyjnego, w 2005 został naczelnikiem tego wydziału, a w marcu 2014 r. zastępcą komendanta wojewódzkiego PSP woj. lubuskiego.

Klusek ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Biznesu w Gorzowie Wlkp., Szkole Głównej Służby Pożarniczej i Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Ma doświadczenie w służbie.

W 1997 r. dowodził m.in. operacją zabezpieczenia wizyty Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. i koordynował działania Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego podczas powodzi na terenie województwa gorzowskiego.

W latach 2008-10 był dowódcą operacji zabezpieczenia festiwalu Przystanek Woodstock. Wielokrotnie był angażowany do koordynowania działań ratowniczo - gaśniczych, ćwiczeń i manewrów na terenie kraju i zagranicą.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.