Glinka i Jezierski w zarządzie TK Telekom

Zgromadzenie wspólników TK Telekom powołało nowych członków zarządu spółki. Stanowiska obejmą: Edyta Glinka oraz Piotr Jezierski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Glinka i Jezierski w zarządzie TK Telekom

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

9 gru 2014 18:17


Edyta Glinka, która ukończyła Szkołę Główną Handlową w Warszawie, będzie odpowiedzialna za obszar techniki i sprzedaży. Kilka lat była związana z branżą informatyczną, gdzie zajmowała się m.in. zarządzaniem operacyjnym, finansami i nadzorem właścicielskim. Przeprowadziła IPO Asseco Business Solutions.

Pełniła również funkcję prezesa spółki Energo-Tel, gdzie zajmowała się m.in. procesem restrukturyzacji spółki oraz projektami inwestycyjnymi. Od kwietnia 2014 zasiada w zarządzie TK Budownictwo.

Czytaj też: Polak w zarządzie A.V.E.C. Sukces Piotra Kulikowskiego

Piotr Jezierski jest absolwentem wydziału zarządzania na London School of Economics. W zarządzie TK Telekom zajmie się finansami i koordynowaniem zadań związanych z prywatyzacją spółki.

Wcześniej pracował dla Narodowego Banku Polskiego, gdzie przeprowadził operację prywatyzacji spółek zależnych od banku, w tym aktywów w branży telekomunikacyjnej i informatycznej. Przez ostatnią dekadę sprawował funkcję dyrektora zarządzającego i prezesa spółki w branży budowlanej.

Czytaj też: Janusz Siemieniec nowym wiceprezesem Alchemii

- Niedawno rozpoczął się proces prywatyzacji TK Telekom. Oferty wstępne złożone przez inwestorów to dla nas dowód na to, że spółka jest dobrze oceniana przez rynek, zarówno pod względem funkcjonowania, jak i wcześniejszej restrukturyzacji – powiedział Jarosław Bator, przewodniczący Rady Nadzorczej TK Telekom.

Prezesem spółki nadal pozostaje Michał Hamryszak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.