Giuseppe Santoro nowym dyrektorem zarządzający Dow Polska

Giuseppe Santoro został powołany na stanowisko dyrektora zarządzającego Dow Polska. Dotychczas był dyrektorem do spraw rozwoju nowego biznesu w obszarze produktów konsumenckich w europejskiej centrali spółki w Horgen w Szwajcarii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Giuseppe Santoro nowym dyrektorem zarządzający Dow Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

7 gru 2017 11:23


Giuseppe Santoro ma ponad 18-letnie międzynarodowe doświadczenie związane ze sprzedażą, marketingiem, zarządzaniem produktem, rozwijaniem strategii i pozyskiwaniem nowych partnerów biznesowych.

Do Dow dołączył w roku 1999. Zaczynał w oddziale firmy we Włoszech. Od 2015 roku zajmował się opracowywaniem oraz wdrażaniem globalnej strategii fuzji i przejęć w segmencie konsumenckim. Realizował także kluczowe projekty rozwojowe, współpracując z zewnętrznymi dostawcami nowoczesnych technologii.

Jako dyrektor zarządzający Dow w Polsce Giuseppe Santoro będzie odpowiedzialny za działalność spółki na terenie całego kraju. W obszarze jego kompetencji znajdą się więc przede wszystkim relacje z pracownikami, klientami i pozostałymi interesariuszami. Do jego zadań będzie należało analizowanie i wykorzystywanie nowych możliwości rozwoju Dow w Polsce.

Jego przełożoną jest Despina Anastasiou - regionalna liderka Dow w Europie Centralnej.

- Polska pozostaje jednym z kluczowych motorów wzrostu gospodarczego Europy Środkowo-Wschodniej, a powołanie na stanowisko Giuseppe Santoro to wyraz tego, jak ważny jest dla nas ten ciągle dynamicznie rozwijający się kraj - powiedziała Despina Anastasiou. - Naszą innowacyjną ofertą będziemy w dalszym ciągu wspierać naszych partnerów w rozwoju, jako dostawca rozwiązań zaspokajających bieżące i przyszłe potrzeby ich klientów.

- Możliwość dzielenia się moją wiedzą i doświadczeniem oraz rozwijanie działalności spółki na jednym z najważniejszych dla nas rynków, to dla mnie zaszczyt - komentuje swój awans Giuseppe Santoro. - Dow zatrudnia w Polsce wielu wybitnych profesjonalistów, którzy współpracują z klientami w kluczowych dla nas segmentach; między innymi opakowań, infrastruktury, rozwiązań konsumenckich. Przejmując stery polskiego oddziału firmy chciałbym wspólnie z zespołem pokazać potencjał Dow w różnych gałęziach polskiego przemysłu.

Giuseppe Santoro jest absolwentem inżynierii chemicznej na Uniwersytecie w Pizie. Ma dyplom ukończenia studiów MBA w London Business School.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.