Gen. Bondaryk nie jest już szefem Narodowego Centrum Kryptologii w MON

Gen. Krzysztof Bondaryk nie jest już szefem Narodowego Centrum Kryptologii MON, jego wniosek o dymisję przyjął szef resortu wicepremier Tomasz Siemoniak - poinformował w środę PAP rzecznik resortu Jacek Sońta. Generał nie chciał komentować swojego odejścia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gen. Bondaryk nie jest już szefem Narodowego Centrum Kryptologii w MON

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 sty 2015 19:39


"Nie komentuję" - powiedział PAP gen. Bondaryk, proszony o informację na temat swojego odejścia ze stanowiska.

Rezygnacji nie chciał też komentować wicepremier Siemoniak, nazywając to "normalną sprawą". "Stworzył Centrum, pracował nad nim dwa lata, teraz odszedł" - powiedział PAP Siemoniak.

Sońta powiedział PAP, że dyrektor złożył wniosek o odwołanie ze stanowiska. "Wicepremier przyjął tę dymisję. Obecnie pracą NCK kieruje dwóch zastępców, w najbliższym czasie zostanie powołany nowy szef tej instytucji" - powiedział rzecznik. "Centrum funkcjonuje normalnie" - dodał.

Rzecznik poinformował, że we wniosku generała nie było podanych żadnych powodów tej dymisji.

Bondaryk zaczął pracę w MON i tworzenie NCK po tym, jak dwa lata temu - w styczniu 2013 r. - przestał być szefem ABW. Był nim od 2007 - najpierw jako pełniący obowiązki.

NCK jest jednostką podległą bezpośrednio szefowi MON, działającą we współpracy z ABW, SKW i SWW. Do jej zadań należy m.in. prowadzenie badań, budowa i wdrażanie technologii kryptologicznych dla resortu obrony i administracji publicznej.

O dymisji Bondaryka poinformowało RMF FM. Według radia szef MON wydał zarządzenie o pozbawieniu Bondaryka wszelkich pełnomocnictw i uprawnień.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.