Gdańsk: Agnieszka Kowalska Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków

Agnieszka Kowalska została nowym Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Zastąpi na tym stanowisku Dariusza Chmielewskiego. Obowiązki zaczyna pełnić z dniem 12 lipca br.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Gdańsk: Agnieszka Kowalska Pomorskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyDesign.pl

PropertyDesign.pl

12 lip 2016 15:31


 Agnieszka Kowalska jest absolwentką archeologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów Zabytkoznawstwa i Konserwatorstwa Dziedzictwa Architektonicznego na tej samej uczelni.

W Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Gdańsku pracuje od stycznia 2008 roku. W okresie od lipca do października 2012 r., w związku z odwołaniem ze stanowiska Mariana Kwapińskiego, ówczesnego Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pełniła obowiązki PWKZ. Od kwietnia 2014 r. do momentu powołania na stanowisko PWKZ była kierownikiem Wydziału ds. Dokumentacji, Rejestru i Ewidencji Zabytków - podaje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku.

Kowalska zastąpi odwołanego z funkcji Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Gdańsku odwołany został Dariusz Chmielewski. Przyczyną odwołania były wyniki tegorocznej kontroli przeprowadzonej przez Wojewodę Pomorskiego, oraz zastrzeżenia co do jego działalności podniesione przez szereg organów, w tym Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, na przestrzeni ostatnich lat - informuje Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.