Franciscus van Meel nowym prezesem BMW

Franciscus van Meel, dotychczasowy menedżer w Audi AG stanie na czele BMW Group. Nowy prezes zastąpi opuszczającego firmę po 36 latach Friedricha Nitschke.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Franciscus van Meel nowym prezesem BMW

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

14 paź 2014 11:35


Jak wynika z informacji przedstawionych przez niemiecki koncern motoryzacyjny BMW - Franciscus van Meel, który dołączył do BMW Group 1 października, pracował do niedawna jako dyrektor quattro GmbH, spółki podległej firmy Audi AG.

Od roku 1996 pełnił różne kierownicze funkcje w dziale konstruowania układów jezdnych i kierownictwie projektów samochodowych w Audi AG. Natomiast od stycznia 2015 roku Franciscus van Meel przejmie stanowisko prezesa BMW M GmbH.

Czytaj też: Prezesi jeżdżą BMW i audi. Rzadziej wybierają mercedesy

Opuszczający stanowisko, szefa Friedrich Nitschke pracował dla BMW Group łącznie 36 lat. Był m.in. dyrektorem ds. strategii rozwoju w dziale układów jezdnych i kierowniczych, a także testowym.

W latach 2007-2011 prowadził dział konstrukcji marki MINI. W roku 2011 został prezesem BMW M GmbH. Pod jego kierownictwem stworzona została kategoria BMW M Performance, szefował też procesowi konstrukcji nowych modeli BMW M3 i M4.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.