Ewa Tomala-Borucka odwołana ze stanowiska dyrektora oddziału GDDKiA

0 0
Ewa Tomala-Borucka odwołana ze stanowiska dyrektora oddziału GDDKiA
Ewa Tomala-Borucka (fot. PTWP)

Tomasz Rudnicki, p.o. szefa GDDKiA, odwołał Ewę Tomalę-Borucką ze stanowiska dyrektora oddziału GDDKiA w Katowicach.

Do pełnienia obowiązków dyrektora katowickiego oddziału został powołany natomiast Wojciech Żurek, który dotychczas był zastępcą dyrektora.

23 kwietnia, na wniosek minister Marii Wasiak, premier Ewa Kopacz odwołała Tomalę-Borucką ze stanowiska p.o. szefa GDDKiA i powierzyła tę funkcję Tomaszowi Rudnickiemu, wcześniej zastępcy szefa GDDKiA.

Jak informował MIR, „decyzja o natychmiastowym odwołaniu Tomali-Boruckiej (…) została podjęta ze względu na interes i dobro GDDKiA”. Odwołanie Tomali-Boruckiej wzbudziło zdziwienie w branży budowlanej.

Tomala-Borucka była p.o. szefa GDDKiA od połowy lutego 2014 r. i do pełnienia tej funkcji została oddelegowana ze stanowiska w Katowicach po odwołaniu Lecha Witeckiego.

W ostatnich dniach resort infrastruktury i rozwoju poinformował, że ogłoszony 1 kwietnia konkurs na stanowisko Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad zakończył bez rozstrzygnięcia, gdyż żaden z kandydatów nie osiągnął minimum pozwalającego na uzyskanie rekomendacji zespołu konkursowego.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (4)

 • Tomala to strasznie niekompetentna osoba, dobrze, że ja odwołali. Na Śląsku nic dobrego nie zrobiła, Tragiczne rozwiązania drogowe akceptowała. Ciągle tylko remontowali bariery energochłonne, Należy temu się przyjrzyć.
 • za dobra??? fachowiec??? proszę chyba z nia nie pracowaliście:) hahahhaha fachowiec! dobre jaja
 • Niestety Pani Tomala miała/ma "jedynie" dużą wiedzę i doświadczenie (większe od p. minister) jak ktoś miał kontakt z nią budowie to o tym wie, niestety równocześnie za małe "plecy" w zamian wejdzie zapewne mierny ale wierny - porostu była niewygodna.
  Żal patrzeć jak nieliczni z kompetentnych idą do prywatnych firm choć woleli prace za mniejsza kasę tak trochę dla idei - jest niewielu takich urzędników, tacy są potrzebni, ale ich niestety ubywa na rzecz pociotków.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.