Ewa Bugała zrezygnowała z pracy w PKN Orlen

Podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen - napisała na Twitterze Ewa Bugała, rzeczniczka PKN Orlen. Dodała, że spotkała ją bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ewa Bugała zrezygnowała z pracy w PKN Orlen

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

9 lut 2018 20:46


Bugała zaznaczyła, że rezygnuje z wszelkich przysługujących jej odpraw.

W środę (7 lutego) płocki koncern informował, że od czwartku Bugała będzie rzecznikiem prasowym PKN Orlen. Spółka wyjaśniła, że z funkcją rzecznika powiązane jest stanowisko dyrektora, co wynika ze struktury organizacyjnej koncernu. Na stronie PKN Orlen znajduje się informacja, że Bugała sprawuje funkcję "rzecznika prasowego/dyrektora Biura Komunikacji Korporacyjnej".

Zatrudnienie Ewy Bugały w Orlenie było szeroko komentowane w mediach. Wielu komentatorów zarzucało jej, że nie ma odpowiednich kompetencji do sprawowania funkcji dyrektora.

W piątek na Twitterze nowa rzeczniczka PKN Orlen napisała, że jej kompetencje potwierdzi praca. "Proszę państwa o szansę i czas, żebym mogła się na niej skupić" - czytamy. Bugała odniosła się też do swego wcześniejszego wpisu na Twitterze z tego dnia, który spotkał się z krytycznymi opiniami. "Mój poprzedni wpis rzeczywiście mógł zabrzmieć zbyt mocno, ale chodziło o pojawiające się groźby i oszczerstwa pod moim adresem" - napisała.

We wcześniejszym wpisie Bugały czytamy: "W związku z falą nieprawdziwych informacji na mój temat kieruję do mojego biogramu na oficjalnej stronie @PKN_ORLEN. Działania mające na celu podważenie moich kompetencji i wizerunku spotkają się z odpowiednią reakcją naszych prawników".

Ewa Bugała w biogramie zamieszczonym na stronie Orlenu była przedstawiana jako "wieloletnia dziennikarka, z Telewizją Polską związana od 2012 do 2018 roku". "Ostatnio pełniła funkcję kierownika redakcji serwisów informacyjnych TVP Info, szefowej i prowadzącej autorski program Nie da się ukryć, a także reporterki głównego wydania Wiadomości" - czytamy.

"Nie da się ukryć był jednym z najchętniej oglądanych programów TVP Info (bardzo szybko osiągnął oglądalność na poziomie 0,5 - 1 mln), regularnie wygrywał walkę o widza z konkurencyjnymi stacjami. Gdy Ewa Bugała była kierownikiem serwisów informacyjnych TVP Info, stacja zwiększyła oglądalność nawet o 35 procent (w październiku 2017 roku względem analogicznego miesiąca ubiegłego roku)" - czytamy w biogramie.

Zatrudnienie Ewy Bugały w Orlenie było szeroko komentowane w mediach. Wielu komentatorów zarzucało jej, że nie ma odpowiednich kompetencji do sprawowania funkcji dyrektora.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

wilk 2018-02-10 10:05:37

a trza bylo napisac pocałujcie mnie w dupe i pracowac sobie w spokju