Česka Rafinerska ma nowego prezesa

Rada nadzorcza powołała Annę Wydrzyńską na stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Česka Rafinerska z grupy Unipetrolu, należącego do PKN Orlen. Anna Wydrzyńska zastąpiła na tym stanowisku Leszka Stokłosę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Česka Rafinerska ma nowego prezesa

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Piotr Apanowicz)

wnp.pl

18 lut 2014 11:21


Jednocześnie na stanowisko dyrektora finansowego czeskiej spółki powołany został Konrad Marek Szykuła.

 Anna Wydrzyńska od 2010 roku była dyrektorem zarządzania finansowego w Grupie Unipetrol, a od 2012 roku pełniła funkcję członka zarządu spółki Paramo, odpowiedzialnego za przygotowanie, zarządzanie i koordynację procesów finansowych w związku z realizacją strategii finansowej spółki.

Wcześniej nowa prezes Česka Rafinerska pracowała m.in. jako dyrektor regionu wschodniego firmy Lafarge Kruszywa i Beton.

Konrad Marek Szykuła był od 2012 r. członkiem rady nadzorczej Česka Rafinerska, a przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję dyrektora kontrolingu biznesowego i dyrektora ds. inwestycji w grupie Unipetrol.

W skład zarządu Česka Rafinerska po nowych nominacjach wchodzą obecnie prezes Anna Wydrzyńska, wiceprezes Łukasz Piotrowski oraz członkowie zarządu Konrad Marek Szykuła (dyrektor finansowy), Giorgio Cervi, Tomáš Herink, Marek Kaczorek i Roberto Zonfrilli.

Česka Rafinerska to jedyna spółka przetwarzająca ropę naftową i produkująca paliwa w Czechach, zarządzająca rafineriami w Litvinovie i Kralupach. Unipetrol kontroluje 67,555 proc. udziałów w kapitale spółki, pozostała część udziałów należy do włoskiej firmy Eni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.