wnp.pl

Česka Rafinerska ma nowego prezesa

0 0

Rada nadzorcza powołała Annę Wydrzyńską na stanowisko prezesa i dyrektora zarządzającego Česka Rafinerska z grupy Unipetrolu, należącego do PKN Orlen. Anna Wydrzyńska zastąpiła na tym stanowisku Leszka Stokłosę.

Jednocześnie na stanowisko dyrektora finansowego czeskiej spółki powołany został Konrad Marek Szykuła.

 Anna Wydrzyńska od 2010 roku była dyrektorem zarządzania finansowego w Grupie Unipetrol, a od 2012 roku pełniła funkcję członka zarządu spółki Paramo, odpowiedzialnego za przygotowanie, zarządzanie i koordynację procesów finansowych w związku z realizacją strategii finansowej spółki.

Wcześniej nowa prezes Česka Rafinerska pracowała m.in. jako dyrektor regionu wschodniego firmy Lafarge Kruszywa i Beton.

Konrad Marek Szykuła był od 2012 r. członkiem rady nadzorczej Česka Rafinerska, a przez ostatnie trzy lata pełnił funkcję dyrektora kontrolingu biznesowego i dyrektora ds. inwestycji w grupie Unipetrol.

W skład zarządu Česka Rafinerska po nowych nominacjach wchodzą obecnie prezes Anna Wydrzyńska, wiceprezes Łukasz Piotrowski oraz członkowie zarządu Konrad Marek Szykuła (dyrektor finansowy), Giorgio Cervi, Tomáš Herink, Marek Kaczorek i Roberto Zonfrilli.

Česka Rafinerska to jedyna spółka przetwarzająca ropę naftową i produkująca paliwa w Czechach, zarządzająca rafineriami w Litvinovie i Kralupach. Unipetrol kontroluje 67,555 proc. udziałów w kapitale spółki, pozostała część udziałów należy do włoskiej firmy Eni.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.