wnp.pl

Energa Operator: Roman Pionkowski nowym prezesem

0 0
Energa Operator: Roman Pionkowski nowym prezesem
Roman Pionkowski, nowy prezes Energi Operator/ fot. mat.pras.

Nowym prezesem Energa Operator, od której wyników w największym stopniu zależy EBITDA grupy Energa, został Roman Pionkowski.

Rada nadzorcza Energi Operator odwołała Rafała Czyżewskiego ze stanowiska prezesa zarządu spółki, a pełnienie tej funkcji powierzyła Romanowi Pionkowskiemu, który jest absolwentem Politechniki Gdańskiej (Wydział Elektroniki - 1987, Wydział Zarządzania i Ekonomii - 1999), a także doktorem nauk ekonomicznych (2001).

Roman Pionkowski w ostatnim czasie był prezesem zarządu PSE Inwestycje. Wcześniej był prezesem Elektrowni Ostrołęka, która należy do grupy Energa i m.in. prowadził wówczas przetarg na wybór generalnego wykonawcy nowej elektrowni Ostrołęka. W przeszłości był też wiceprezesem Energi i okresowo pełnił obowiązki prezesa tej spółki.

Energa Operator to jeden z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Zasila odbiorców na obszarze 75 tys. km². Spółka eksploatuje ponad 180 tys. km linii elektroenergetycznych wszystkich napięć, którymi w ubr. przesłała do odbiorców ponad 20 TWh energii.

Energa Operator to także najważniejsza spółka grupy Energa pod względem wpływu na wyniki całej grupy. W ubr. zysk EBITDA segmentu dystrybucji gdańskiej grupy energetycznej przekroczył 1,5 mld zł przy zysku EBITDA całej grupy Energa na poziomie około 2,3 mld zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

 • nooo... ale foto to jakies "prehistoryczne", logo firmy, to jeszcze z czasów, gdy ENERGA w nazwie miała "koncern"... wiec wieki temu ;)
  P.S.
  ... nie ważne kto jest Prezesem, liczy się dywidenda :D
 • Gratulacje

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.