Elżbieta Mączyńska ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

0 0
Elżbieta Mączyńska ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego
Elżbieta Mączyńska, Fot. PTWP

Profesor Elżbieta Mączyńska została ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Wiceprezesami zostali: prof. Bogusław Fiedor i prof. Bogdan Ślusarz.

Wyboru dokonali delegaci na XXI Zjazd Krajowy PTE, który odbywał się w czwartek i piątek w Warszawie.

"Jedną z aktywności PTE będzie prezentowanie opinii i stanowisk, dotyczących aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej oraz perspektyw rozwoju kraju. PTE nadal organizować będzie debaty i dyskusje na temat ważnych i aktualnych dla Polski problemów gospodarczych i społecznych z uwzględnieniem różnych nurtów szkół ekonomicznych" - napisano w uchwale programowej Zjazdu.

Mączyńska jest profesorem nauk ekonomicznych. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na analizie ekonomicznej, finansach i wycenie przedsiębiorstw, w tym nieruchomości.

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zrzesza ok. 2 tysięcy członków, wśród nich renomowane postaci świata ekonomii, pracowników nauki, a także studentów kierunków ekonomicznych oraz wszystkich, którym z racji pełnionych funkcji tamatyka jest bliska. PTE ma 24 oddziały terenowe w całej Polsce.

PTE jest organizatorem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, której laureaci w nagrodę dostają się na wybrane studia z pominięciem procesu rekrutacji, oraz konkursów o Nagrodę PTE im. prof. E. Lipińskiego za pracę naukową z ekonomii oraz konkursu na najlepszy podręcznik akademicki z ekonomii. W swojej warszawskiej centrali PTE organizuje cykl debat „Czwartki u Ekonomistów” oraz „Forum Myśli Strategicznej”.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.