Elżbieta Mączyńska ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

Profesor Elżbieta Mączyńska została ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Wiceprezesami zostali: prof. Bogusław Fiedor i prof. Bogdan Ślusarz.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Elżbieta Mączyńska ponownie prezesem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

30 maj 2015 9:40


Wyboru dokonali delegaci na XXI Zjazd Krajowy PTE, który odbywał się w czwartek i piątek w Warszawie.

"Jedną z aktywności PTE będzie prezentowanie opinii i stanowisk, dotyczących aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej oraz perspektyw rozwoju kraju. PTE nadal organizować będzie debaty i dyskusje na temat ważnych i aktualnych dla Polski problemów gospodarczych i społecznych z uwzględnieniem różnych nurtów szkół ekonomicznych" - napisano w uchwale programowej Zjazdu.

Mączyńska jest profesorem nauk ekonomicznych. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na analizie ekonomicznej, finansach i wycenie przedsiębiorstw, w tym nieruchomości.

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne zrzesza ok. 2 tysięcy członków, wśród nich renomowane postaci świata ekonomii, pracowników nauki, a także studentów kierunków ekonomicznych oraz wszystkich, którym z racji pełnionych funkcji tamatyka jest bliska. PTE ma 24 oddziały terenowe w całej Polsce.

PTE jest organizatorem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, której laureaci w nagrodę dostają się na wybrane studia z pominięciem procesu rekrutacji, oraz konkursów o Nagrodę PTE im. prof. E. Lipińskiego za pracę naukową z ekonomii oraz konkursu na najlepszy podręcznik akademicki z ekonomii. W swojej warszawskiej centrali PTE organizuje cykl debat „Czwartki u Ekonomistów” oraz „Forum Myśli Strategicznej”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.