Elżbieta Łopacińska odchodzi z ZUS. Michał Możdżonek w zarządzie

Rada nadzorcza ZUS przychyliła się we wtorek (26 kwietnia) do wniosku o dymisję Elżbiety Łopacińskiej, wiceprezes ZUS. Powołała również Michała Możdżonka na członka zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Elżbieta Łopacińska odchodzi z ZUS. Michał Możdżonek w zarządzie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

26 kwi 2016 17:58


Obradująca we wtorek rada nadzorcza ZUS uzupełniła w ten sposób wakat na stanowisku członka zarządu ds. operacji i eksploatacji systemów po Radosławie Stępniu, który złożył dymisję. Funkcję pełni on do końca kwietnia. Od maja zastąpi go Możdżonek.

Elżbieta Łopacińska pełniła obowiązki prezesa ZUS od czasu, gdy w kwietniu 2015 r. odszedł prezes Zbigniew Derdziuk, do czasu powołania w lutym 2106 r. jego następcy - obecnej prezes prof. Gertrudy Uścińskiej. Oprócz pełnienia obowiązków prezesa, Łopacińska nadzorowała swój pion w ZUS - obszar świadczeń.

Do zarządu został również powołany Michał Możdżonek. Rada nadzorcza ZUS uzupełniła w ten sposób wakat na stanowisku członka zarządu ds. operacji i eksploatacji systemów po Radosławie Stępniu, który złożył dymisję (swoją funkcję będzie pełnił do końca kwietnia, od maja zastąpi go Możdżonek).

Według informacji uzyskanych w ZUS Możdżonek jest ekspertem w zakresie teleinformatyki i zarządzania. Pracował w Deutsche Telekom i należącej do tej firmy T-Mobile Polska, a wcześniej we własnych firmach. Jest też niezależnym ekspertem do spraw infrastruktury techniki komputerowej przy Komisji Europejskiej. Jest wykładowcą na wydziale matematyki, informatyki i mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował. Doktoryzował się na wydziale zarządzania Szkoły Głównej Handlowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.