Elżbieta Łopacińska odchodzi z ZUS. Michał Możdżonek w zarządzie

0 0
Elżbieta Łopacińska odchodzi z ZUS. Michał Możdżonek w zarządzie
Zmiany w zarządzie ZUS. Łopacińska odchodzi, Możdżonek członkiem zarządu ds. operacji i eksploatacji systemów. (fot. PTWP)

Rada nadzorcza ZUS przychyliła się we wtorek (26 kwietnia) do wniosku o dymisję Elżbiety Łopacińskiej, wiceprezes ZUS. Powołała również Michała Możdżonka na członka zarządu.

Obradująca we wtorek rada nadzorcza ZUS uzupełniła w ten sposób wakat na stanowisku członka zarządu ds. operacji i eksploatacji systemów po Radosławie Stępniu, który złożył dymisję. Funkcję pełni on do końca kwietnia. Od maja zastąpi go Możdżonek.

Elżbieta Łopacińska pełniła obowiązki prezesa ZUS od czasu, gdy w kwietniu 2015 r. odszedł prezes Zbigniew Derdziuk, do czasu powołania w lutym 2106 r. jego następcy - obecnej prezes prof. Gertrudy Uścińskiej. Oprócz pełnienia obowiązków prezesa, Łopacińska nadzorowała swój pion w ZUS - obszar świadczeń.

Do zarządu został również powołany Michał Możdżonek. Rada nadzorcza ZUS uzupełniła w ten sposób wakat na stanowisku członka zarządu ds. operacji i eksploatacji systemów po Radosławie Stępniu, który złożył dymisję (swoją funkcję będzie pełnił do końca kwietnia, od maja zastąpi go Możdżonek).

Według informacji uzyskanych w ZUS Możdżonek jest ekspertem w zakresie teleinformatyki i zarządzania. Pracował w Deutsche Telekom i należącej do tej firmy T-Mobile Polska, a wcześniej we własnych firmach. Jest też niezależnym ekspertem do spraw infrastruktury techniki komputerowej przy Komisji Europejskiej. Jest wykładowcą na wydziale matematyki, informatyki i mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiował. Doktoryzował się na wydziale zarządzania Szkoły Głównej Handlowej.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.