Elbląg szuka dyrektora Teatru im. Sewruka

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował w poniedziałek o ogłoszeniu otwartego konkursu na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Zgłoszenia są przyjmowane do 7 stycznia - poinformował Urząd Marszałkowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Elbląg szuka dyrektora Teatru im. Sewruka

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 lis 2013 19:26


Odpowiedzialna za kulturę w samorządzie woj. warmińsko-mazurskiego wicemarszałek Anna Wasilewska poinformowała PAP, że w konkursie na dyrektora elbląskiego teatru będzie mógł wystartować każdy, kto ma co najmniej 5-letni staż pracy w instytucjach artystycznych i 3-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych.

"Preferowani będą kandydaci z dobrą znajomością problematyki życia teatralnego i muzycznego, zasad gospodarki finansowej w instytucjach kultury i z ukończonymi podyplomowymi studiami z zarządzania lub ekonomii" - dodała wicemarszałek Wasilewska i dodała, że zwycięzca konkursu na stanowisko dyrektora elbląskiego teatru będzie znany prawdopodobnie w lutym.

Jednocześnie Wasilewska poinformowała, że "wszystko wskazuje na to, że zarząd województwa przedłuży bez konkursu umowy dotychczasowym dyrektorom teatru w Olsztynie, biblioteki wojewódzkiej, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz elbląskiego Światowida".
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.