Elbląg szuka dyrektora Teatru im. Sewruka

0 0
Elbląg szuka dyrektora Teatru im. Sewruka

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zdecydował w poniedziałek o ogłoszeniu otwartego konkursu na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Zgłoszenia są przyjmowane do 7 stycznia - poinformował Urząd Marszałkowski.

Odpowiedzialna za kulturę w samorządzie woj. warmińsko-mazurskiego wicemarszałek Anna Wasilewska poinformowała PAP, że w konkursie na dyrektora elbląskiego teatru będzie mógł wystartować każdy, kto ma co najmniej 5-letni staż pracy w instytucjach artystycznych i 3-letni staż pracy na stanowiskach kierowniczych.

"Preferowani będą kandydaci z dobrą znajomością problematyki życia teatralnego i muzycznego, zasad gospodarki finansowej w instytucjach kultury i z ukończonymi podyplomowymi studiami z zarządzania lub ekonomii" - dodała wicemarszałek Wasilewska i dodała, że zwycięzca konkursu na stanowisko dyrektora elbląskiego teatru będzie znany prawdopodobnie w lutym.

Jednocześnie Wasilewska poinformowała, że "wszystko wskazuje na to, że zarząd województwa przedłuży bez konkursu umowy dotychczasowym dyrektorom teatru w Olsztynie, biblioteki wojewódzkiej, Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie oraz elbląskiego Światowida".

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.