Edward Szlęk złożył rezygnację z funkcji prezesa JSW

Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Edward Szlęk złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska z powodu stanu zdrowia. Rada Nadzorcza przyjęła jego rezygnację.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Edward Szlęk złożył rezygnację z funkcji prezesa JSW

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

4 wrz 2015 8:56


Edward Szlęk sprawował funkcję prezesa giełdowej spółki od 27 kwietnia tego roku, wcześniej był prezesem spółki JSW Koks, wchodzącej w skład grupy kapitałowej JSW. 

Aktualnie obowiązki prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej pełni Józef Myrczek, przewodniczący Rady Nadzorczej. Józef Myrczek jest przewodniczący rady od 2010 roku. W 1980 roku ukończył studia na wydziale podstawowych problemów techniki Politechniki Wrocławskiej. W roku 1984 uzyskał stopień naukowy doktora, a następnie w roku 1999 stopień naukowy doktora habilitowanego nauk chemicznych. Odbył liczne szkolenia z zakresu bankowości i finansów w kraju i za granicą. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

3 września 2015 r. Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej dokonała także wyboru dwóch zastępców prezesa JSW - ds. technicznych i ds. strategii. Nowym członkiem zarządu JSW ds. technicznych został od 4 września Aleksander Wardas, a członkiem zarządu ds. strategii - Tomasz Gawlik.

Czytaj też: Edward Szlęk, prezes JSW: Praca również w soboty, ale na zasadzie dobrowolności

Aleksander Wardas posiada wiedzę i doświadczenie z zakresu zarządzania podmiotami górniczymi. Z powodzeniem zrealizował wiele projektów związanych z rozwojem procesów produkcyjnych i przeróbczych kopalń oraz projektów strategicznych związanych z restrukturyzacją zakładów górniczych.

Nowo wybrany członek zarządu JSW od początku swojej pracy zawodowej był związany z branżą górniczą. W latach 1987 - 2002 pracował w KWK „Chwałowice”, gdzie przeszedł przez różne szczeble – poczynając od stanowiska stażysty do głównego inżyniera górniczego - kierownika działu górniczego. Następnie pracował w KWK „Jankowice”, gdzie w latach od 2002 do 2007 roku pełnił funkcję naczelnego Inżyniera, zastępcy kierownika ruchu zakładu górniczego, a w latach 2007 do 2010 - funkcję dyrektora technicznego. Od listopada 2010 r. do końca 2011 r. pełnił funkcję dyrektora technicznego KWK „Knurów - Szczygłowice”, a następnie dyrektora kopalni, która od sierpnia 2014 roku weszła w struktury JSW.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.