Edward Szlęk złożył rezygnację z funkcji prezesa JSW

0 0
Edward Szlęk złożył rezygnację z funkcji prezesa JSW
Edward Szlęk sprawował funkcję prezesa giełdowej spółki od 27 kwietnia tego roku, wcześniej był prezesem spółki JSW Koks, wchodzącej w skład grupy kapitałowej JSW, Fot. PTWP

Prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Edward Szlęk złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska z powodu stanu zdrowia. Rada Nadzorcza przyjęła jego rezygnację.

Edward Szlęk sprawował funkcję prezesa giełdowej spółki od 27 kwietnia tego roku, wcześniej był prezesem spółki JSW Koks, wchodzącej w skład grupy kapitałowej JSW. 

Aktualnie obowiązki prezesa zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej pełni Józef Myrczek, przewodniczący Rady Nadzorczej. Józef Myrczek jest przewodniczący rady od 2010 roku. W 1980 roku ukończył studia na wydziale podstawowych problemów techniki Politechniki Wrocławskiej. W roku 1984 uzyskał stopień naukowy doktora, a następnie w roku 1999 stopień naukowy doktora habilitowanego nauk chemicznych. Odbył liczne szkolenia z zakresu bankowości i finansów w kraju i za granicą. Obecnie jest profesorem nadzwyczajnym na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.

3 września 2015 r. Rada Nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej dokonała także wyboru dwóch zastępców prezesa JSW - ds. technicznych i ds. strategii. Nowym członkiem zarządu JSW ds. technicznych został od 4 września Aleksander Wardas, a członkiem zarządu ds. strategii - Tomasz Gawlik.

Czytaj też: Edward Szlęk, prezes JSW: Praca również w soboty, ale na zasadzie dobrowolności

Aleksander Wardas posiada wiedzę i doświadczenie z zakresu zarządzania podmiotami górniczymi. Z powodzeniem zrealizował wiele projektów związanych z rozwojem procesów produkcyjnych i przeróbczych kopalń oraz projektów strategicznych związanych z restrukturyzacją zakładów górniczych.

Nowo wybrany członek zarządu JSW od początku swojej pracy zawodowej był związany z branżą górniczą. W latach 1987 - 2002 pracował w KWK „Chwałowice”, gdzie przeszedł przez różne szczeble – poczynając od stanowiska stażysty do głównego inżyniera górniczego - kierownika działu górniczego. Następnie pracował w KWK „Jankowice”, gdzie w latach od 2002 do 2007 roku pełnił funkcję naczelnego Inżyniera, zastępcy kierownika ruchu zakładu górniczego, a w latach 2007 do 2010 - funkcję dyrektora technicznego. Od listopada 2010 r. do końca 2011 r. pełnił funkcję dyrektora technicznego KWK „Knurów - Szczygłowice”, a następnie dyrektora kopalni, która od sierpnia 2014 roku weszła w struktury JSW.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.