Dziewięciu nowych dyrektorów Serinus Energy, wśród nich Sebastian Kulczyk

Stephen C. Akerfeldt, Timothy M. Elliott, Norman W. Holton, Evgenij Iorich, Gary R. King, Sebastian T. Kulczyk, Helmut J. Langanger, Michael A. McVea i Łukasz A. Rędziniak zostali powołani do rady dyrektorów Serinus Energy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dziewięciu nowych dyrektorów Serinus Energy, wśród nich Sebastian Kulczyk

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

20 lip 2016 9:12


Wskazani dyrektorzy zostali powołani na okres kadencji kończący się z dniem następnego zwyczajnego walnego zgromadzenia lub z chwilą należytego wyboru lub powołania ich następców.

Stephen C. Akerfeldt

Od 1999 r. Stephen C. Akerfeldt jest prezesem zarządu i dyrektorem Ritz Plastics Inc., prywatnej spółki działającej w branży motoryzacyjnej w Kanadzie. Jest również dyrektorem Jura Energy Corporation, spółki publicznej prowadzącej działalność w zakresie poszukiwań ropy i gazu w Pakistanie. Jura Energy Corporation nie jest konkurentem względem Seriuns od 2003 r. Od czerwca 2007 r. do lutego 2011 r. był przewodniczącym rady dyrektorów i dyrektorem Firstgold Corp., spółki poszukującej złota, a od stycznia 2008 r. do lipca 2009 r. także jej dyrektorem generalnym (CEO). W 1990 r. założył Grayker Corporation, prywatną spółkę posiadającą dużą sieć pralni chemicznych, którą prowadził wraz z partnerem aż do jej zbycia w 2003 r. Wcześniej, w latach 1987–1990, był wiceprezesem zarządu i dyrektorem finansowym Magna International Inc. W 1965 r. podjął pracę w Coopers & Lybrand (obecnie Price Waterhouse Coopers), gdzie pracował do 1987 r. W 1969 r. został biegłym rewidentem, a w 1974 r. – partnerem. Jest członkiem Komitetu Audytu Emitenta.

Stephen C. Akerfeldt uzyskał tytuł Bachelor of Science na University of Waterloo w Waterloo, Ontario, Kanada (1966 r.).

Timothy M. Elliott

Elliott, z wykształcenia prawnik, jest prezesem i dyrektorem generalnym spółki od lutego 2006 r. oraz dyrektorem spółki od kwietnia 2001 r. Timothy M. Elliot posiada niemal 30-letnie doświadczenie w międzynarodowym przemyśle naftowo-gazowym oraz pracował dla i był zaangażowany w zarządzanie spółkami publicznymi zajmującymi się poszukiwaniem, wyceną rozwojem oraz wydobyciem w ropy i gazu w różnych częściach świata. Uczestniczył w negocjacjach koncesji/umów o podziale wpływów z wydobycia oraz innych podobnych kontraktów w ponad 15 krajach z rejonu Azji, Afryki, Środkowego Wschodu, Europy, dawnego Związku Radzieckiego oraz Południowej Ameryki, jak również umów joint venture, transakcji przejęcia, umów sprzedaży ropy i gazu oraz innych umów zawieranych w tej gałęzi przemysłu. Ponadto Pan Elliot ma także praktyczne doświadczenie w zakresie zarządzania relacjami w państwie goszczącym (państwie, na terenie którego lokalizowana jest inwestycja) oraz z partnerami joint ventures czy partnerami z branży. Swoją międzynarodową karierę w przemyśle ropy naftowej i gazu rozpoczął od współpracy z Adolfem Lundinem i spółkami z Grupy Lundin (w latach 1987-1999), gdzie pełnił funkcję dyrektora i wiceprezesa International Petroleum Corporation, świadczącej usługi na rzecz pozostałych spółek Grupy Lundin. Pan Elliott zasiada w radzie dyrektorów spółek publicznych Jura Energy Corporation (notowana na TSX pod symbolem JEC) oraz Loon Energy Corporation (notowana na TSX-V pod symbolem LNE). 2

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ela 2016-07-22 13:58:43

Obecność Kulczyka wśród dyrektorów dobrze wróży spółce Serinus. To dobry fachowiec i wie jak kierować przedsiębiorstwami