Dyrektorka Opery na Zamku rezygnuje ze stanowiska

0 0

Dyrektor szczecińskiej Opery na Zamku Angelika Rabizo zapowiedziała w niedzielę wieczorem, że w poniedziałek złoży rezygnację ze stanowiska na ręce marszałka województwa.

O decyzji powiadomiła dziennikarzy na pilnie zwołanej konferencji prasowej. Moja decyzja jest nieodwołalna - zakomunikowała.

„Rezygnuję, ponieważ nie mam możliwości realizacji powierzonych mi zadań i odpowiedzialnego prowadzenia przebudowy Opery na Zamku" - napisała Rabizo w oświadczeniu przekazanym mediom.

„Rezygnuję w obliczu bezskutecznych, wielomiesięcznych prób zaangażowania organu założycielskiego opery w problemy instytucji. Opera na Zamku wymaga zainteresowania i wsparcia władz województwa. Bez tego zakończenie inwestycji z sukcesem nie będzie możliwe. Konieczne jest podjęcie zarówno pilnych decyzji finansowych w celu dokończenia przebudowy, jak i debata nad przyszłością tej najsłabiej dotowanej w kraju opery" - zaznaczyła w dokumencie.

Zakończyła, życząc artystom m.in. by „kwestie repertuarowe i artystyczne nadal pozostawały poza wszelkimi politycznymi wpływami".

Jak powiedziała rzeczniczka marszałka Olgierda Geblewicza (PO) Gabriela Wiatr, marszałek o zapowiadanej dymisji dowiedział się z mediów i przyjął tę informację z żalem. Decyzja dyrektor jest dla marszałka potwierdzeniem, że nie poradziła sobie ona na tym stanowisku - dodała rzeczniczka.

Przypomniała, że miesiąc temu zarząd województwa podjął decyzję o wsparciu finansowym dla inwestycji i zobowiązał dyrektor opery do „określonych działań". Te zalecone działania nie zostały podjęte i marszałek obawia się, że to czas stracony dla inwestycji - powiedziała Wiatr.

Nie oznacza to, że jest ona zagrożona, ale trzeba przyjrzeć się terminom - dodała.

Pierwszy etap prac budowlanych przy kompleksowej przebudowie siedziby opery w Zamku Książąt Pomorskich rozpoczął się w maju 2011 r. Po zakończeniu przebudowy opera ma zyskać m.in. nowoczesną, wielofunkcyjną salę teatralną z kuluarami i foyer, salę baletową, salę kameralną oraz salę prób orkiestry i chóru.

Od września 2011 r. Opera na Zamku mieści się w tymczasowej siedzibie. Jest nią specjalna hala, która ma 2,5 tys. metrów kwadratowych i blisko 600 miejsc siedzących.

Całkowity koszt remontu szczecińskiej opery to ponad 67 mln zł. Ponad 70 proc. środków pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, reszta to pieniądze z budżetu województwa.

Zakończenie remontu planowane jest na czerwiec 2014 r.

Angelika Rabizo stanowisko dyrektorki Opery na Zamku objęła w marcu 2012 r. Jest ona absolwentką stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczyła się również w gdańskiej szkole muzycznej w klasie gitary klasycznej.

Pracowała w Stowarzyszeniu Gmin Polskich Euroregionu Pomerania, które zajmuje się współpracą polsko-niemiecką. Przed objęciem stanowiska w operze była dyrektorem wydziału wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.