www.rynekzdrowia.pl

Dyrektor podlaskiego szpitala może stracić stanowisko

0 0
Dyrektor podlaskiego szpitala może stracić stanowisko

Zarząd Województwa Podlaskiego prawdopodobnie w tym tygodniu zdecyduje czy dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku straci swoje stanowisko. Decyzja samorządu w tej sprawie ma związek z kontrolą CBA w lecznicy.

Jak już podawaliśmy, Kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku ujawniła nieprawidłowości przy przetargu na zakup sprzętu do bloku operacyjnego, niedawno oddanego do użytku.

CBA badało procedury przetargowe dotyczące bloku operacyjnego, który został oddany do użytku niespełna dwa tygodnie temu. A konkretnie chodziło o zakup sprzętu i wyposażenia o przybliżonej wartości 15 milionów złotych.

Kontrolerzy CBA, jak ustaliła Gazeta Wyborcza, doszukali się naruszenia przepisów dotyczących zamówień publicznych. Ich zdaniem opis zamówienia był tak sporządzony, że przetarg mogła wygrać tylko firma Drager Sp. z o.o. Zarazem była to jednak jedyna firma, jaka stanęła do przetargu.

Jak informuje portal rynekzdrowia.pl Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego zarząd województwa nie podjął jeszcze decyzji o odwołaniu dyrektor Urszuli Łapińskiej, rozpoczął jedynie decyzję o wszczęciu procedury odwoławczej.

Przeciwko odwołaniu dyrektor opowiedziała się Rada Społeczna Szpitala.  

- Zarząd czeka obecnie na pisemna opinie Rady Społecznej szpitala i cały czas prowadzi rozmowy z panią dyrektor. Ostateczna decyzja w tej sprawie, prawdopodobnie zostanie podjęta w tym tygodniu - dodaje Arter.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.