Dyrektor NFZ w Bydgoszczy zrezygnował ze stanowiska

0 0

Dyrektor NFZ w Bydgoszczy Tomasz P. zrezygnowałze stanowiska. Dzień wcześniej usłyszał zarzuty oszustwa i przekroczenia obowiązków służbowych, do których miało dojść, gdy pracował w bydgoskim oddziale ZUS.

Jak powiedział szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe Leon Bojarski, zarzuty dotyczą lat 2008-2010, kiedy Tomasz P. był naczelnikiem wydziału obsługi klientów w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy. W tym samym czasie prowadził firmę, która organizowała szkolenia m.in. dla pracowników bydgoskiego szpitala miejskiego. Mimo że ZUS przeprowadza takie szkolenia za darmo, Tomasz P. wystawiał za nie rachunki. W procederze pomagała mu Anna Z. - była księgowa szpitala.

Według prokuratury firma podejrzanego mogła zgromadzić w ten sposób nawet 50 tys. zł.

"Dyrektor usłyszał w czwartek 14 zarzutów, za które grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności. Byłej księgowej postawiono 10 zarzutów. Obydwoje stawili się z obrońcami w prokuraturze, ale odmówili składania zeznań" - poinformował prokurator Bojarski.

Tomasz P. został pilnie wezwany do centrali NFZ w Warszawie, gdzie podczas spotkania z prezesem funduszu złożył rezygnację z pełnionego stanowiska.

"Prezes przyjął rezygnację. Od poniedziałku pełniącą obowiązki dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ będzie dotychczasowa dyrektor ds. medycznych Elżbieta Kasprowicz. W tej chwili trudno mówić o konkursie na stanowisko szefa NFZ w Bydgoszczy. Nie planowaliśmy takich ruchów kadrowych" - powiedziała rzeczniczka centrali NFZ Agnieszka Gołąbek.

O dyrektorze NFZ w Bydgoszczy głośno zrobiło się już m.in. na początku lipca, kiedy w wyniku nowego kontraktowania świadczeń rehabilitacyjnych umowę na ich wykonywanie straciło sześć bydgoskich przychodni. Odwołania Tomasza P. domagało się wówczas kilku bydgoskich polityków, w tym przewodniczący Rady Miasta Roman Jasiewicz, który wystąpił do prezesa NFZ o odsunięcie dyrektora z zajmowanego stanowiska.

Tomasz P. zarządzał regionalnym oddziałem funduszu od grudnia 2011 roku.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.