wnp.pl

Dymisja prezesa PKP przyjęta. Mirosław Pawłowski tymczasowym szefem

0 0
Dymisja prezesa PKP przyjęta.  Mirosław Pawłowski tymczasowym szefem
Mirosław Piątkowski, któremu zostały powierzone obowiązki prezesa PKP, do zarządu spółki dołączył 11 grudnia 2015 r., o czym informował minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk. Fot. PTWP

14 grudnia 2015 r. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP przyjęło rezygnację Bogusława Kowalskiego z funkcji prezesa zarządu spółki. Tymczasowe pełnienie obowiązków powierzono obecnemu członkowi zarządu Mirosławowi Pawłowskiemu.

Przypomnijmy, że Bogusław Kowalski złożył dymisję z funkcji prezesa PKP 13 grudnia 2015 r., zaledwie dwa dni po wyborze na to stanowisko. Swoją decyzję uzasadnił interesem Grupy PKP.
"Robię to z poczucia odpowiedzialności za zaufanie, którym mnie obdarzono, a nie poczucia winy" - napisał w oświadczeniu przesłanym do redakcji.

W ten sposób odniósł się do medialnych informacji o jego współpracy ze służbami specjalnymi PRL. Kowalski miał być zarejestrowany jako TW pod pseudonimami "Mieczysław" i "Przemek".

Mirosław Piątkowski tymczasowym szefem

Mirosław Piątkowski, któremu zostały powierzone obowiązki prezesa PKP, do zarządu spółki dołączył 11 grudnia 2015 r., o czym informował minister infrastruktury i budownictwa, Andrzej Adamczyk.

Z wykształcenia jest ekonomistą, z koleją związany od 2001 r. Pełnił funkcję zastępcy naczelnego dyrektora Dyrekcji Infrastruktury Kolejowej, następnie został członkiem zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe. Stanowisko to zajmowała w latach 2005-06.

Jednocześnie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa poinformowało, że Bogusław Kowalski nie pobrał, ani nie pobierze żadnego wynagrodzenia za czas przepracowany w spółce ani żadnej odprawy, w związku z rezygnacją z pełnionej funkcji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.