Dorota Sokołowska została nową mazowiecką kurator oświaty

- Dorota Sokołowska została powołana na mazowieckiego kuratora oświaty. O powołaniu przez wojewodę mazowieckiego Jacka Kozłowskiego na to stanowisko dotychczasowej wicekurator poinformowała rzeczniczka prasowa wojewody Ivetta Biały.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dorota Sokołowska została nową mazowiecką kurator oświaty

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 lut 2015 12:09


Sokołowska od stycznia br. pełniła funkcję wicekuratora. Nową obejmie 1 marca. Wcześniej przez 6 lat była dyrektorem radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Ukończyła historię na Uniwersytecie Jagiellońskim, jest również absolwentką studiów podyplomowych (dziennikarstwo, organizacja i zarządzanie oświatą, wiedza o społeczeństwie). Przed podjęciem pracy w Kuratorium była wicedyrektorem Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Uczyła historii i wiedzy o społeczeństwie. Ma również doświadczenia pracy w mediach lokalnych.

Poprzedni mazowiecki kurator oświaty Karol Semik w grudniu 2014 r. został wiceprezydentem Radomia ds. edukacyjnych.

Mazowiecki kurator oświaty jest organem administracji zespolonej, który działa w imieniu wojewody. Sprawuje nadzór pedagogiczny nad ponad 8 tys. szkół i placówek oświatowych w województwie (wśród nich jest 1736 szkół podstawowych, 1024 gimnazjów i 1700 szkół ponadgimnazjalnych). Kuratorium ma delegatury w Ciechanowie, Ostrołęce, Płocku, Radomiu i Siedlcach

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.