Dominika Kulczyk przewodniczącą rady nadzorczej Kulczyk Investments

Dominika Kulczyk została przewodniczącą rady nadzorczej Kulczyk Investments (KI), zastępując na tym stanowisku prof. Waldemara Frąckowiaka, który pozostaje w RN.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dominika Kulczyk przewodniczącą rady nadzorczej Kulczyk Investments

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL/AT

wnp.pl

28 cze 2016 13:45


Nominacja na stanowisko przewodniczącej RN jest kolejnym etapem przejmowania zarządzania Grupą przez spadkobierców Jana Kulczyka.

Dominika Kulczyk z grupą stworzoną przez zmarłego w ubiegłym roku Jana Kulczyka związana jest od kilkunastu lat, koordynując działania z zakresu odpowiedzialnego biznesu i relacji międzynarodowych. Od czerwca 2013 roku była członkiem RN Kulczyk Investments, przygotowując się od 2015 roku do objęcia funkcji przewodniczącej.

Obecnie w skład Rady Nadzorczej Kulczyk Investments wchodzą ponadto: Waldemar Frąckowiak, dr Karl Schleinzer, Stefan Krieglstein i Tomasz Mikołajczak.

Prezesem zarządu Kulczyk Investments od stycznia 2014 roku jest Sebastian Kulczyk.

Dominika Kulczyk jest absolwentką kierunku Sinologii w Katedrze Orientalistyki i kierunku Politologii na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kontynuowała naukę na Uniwersytecie w Szanghaju oraz Uniwersytecie Pekińskim. Wiedzę w zakresie Strategicznej Filantropii zdobywała m.in. w Rockefeller Foundation w Nowym Jorku.

Społeczną odpowiedzialnością biznesu zajmuje się od lat Jest inicjatorką, współzałożycielką i prezesem organizacji filantropijnej Kulczyk Foundation, a także polskiego oddziału Green Cross International, trzeciej co do wielkości pozarządowej globalnej organizacji ekologicznej, którą w 1993 r. założył Michaił Gorbaczow.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

michał 2016-06-30 18:56:12

Podoba mi się jak konsekwentnie spadkobiercy wielkiej schedy po ojcu realizują biznes.