Didier Duhaupand prezesem Grupy Muszkieterów

Podczas walnego zgromadzenia franczyzobiorcy będący akcjonariuszami Grupy Muszkieterów wybrali nowego prezesa Société Les Mousquetaires (SLM).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Didier Duhaupand prezesem Grupy Muszkieterów

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl/AT

dlahandlu.pl

10 cze 2016 15:26


Został nim Didier Duhaupand, który zastąpi Jean-Pierre’a Meunier pełniącego tę funkcję przez ostatnich 6 lat. Podczas walnego zgromadzenia Muszkieterowie zdecydowali również o zmianie w zakresie zarządzania Grupą, ustanawiając SLM jedynym organem zarządczym. Ponadto Alexandre Falck od 5 września 2016 r. zastąpi na stanowisku dyrektora generalnego Grupy Jacques’a Woci.

Zmiany w organizacji Grupy, w tym te na szczeblu kierowniczym, są zwieńczeniem procesu rozpoczętego w 2014 r. przez Jean-Pierre’a Meunier i jego zarząd. Wybór Didiera Duhaupanda przez wszystkich franczyzobiorców-akcjonariuszy wpisuje się w proces przekazywania funkcji, do którego Grupa przygotowywała się od wielu miesięcy.

Didier Duhaupand, 59 l., nowy prezes Société Les Mousquetaires, po ukończeniu studiów w zakresie handlu przystąpił do Grupy Muszkieterów w 1981 r. Jest właścicielem dwóch sklepów Intermarché i jednego Netto w departamentach Nord i Pas-de-Calais we Francji. Pełnił również liczne funkcje w głównych strukturach Grupy Muszkieterów, zwłaszcza w zakresie strategicznego zarządzania siecią Intermarché i jako członek zarządu ITM Entreprises. Zajmował także stanowisko prezesa Immo Mousquetaires (pion odpowiedzialny za nieruchomości Grupy). Od 2013 r. był prezesem Agromousquetaires (zakładów produkcyjnych Grupy).

Alexandre Falck przez większość kariery zawodowej był związany z branżą spożywczą w grupie Carrefour. Zarządzał Carrefour Market we Francji. Od 2013 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego Brico Depôt we Francji. Od 5 września 2016 r. Alexandre Falck zastąpi Jacques’a Woci i obejmie stanowisko dyrektora generalnego SLM.

W celu coraz szybszego przystosowywania się do zmian na rynku oraz sprawniejszego podejmowania strategicznych decyzji w Grupie franczyzobiorcy-akcjonariusze Grupy Muszkieterów zagłosowali za uproszczeniem modelu zarządzania poprzez powołanie jednego organu zarządzającego – Société Les Mousquetaires.

Zarząd SLM złożony z prezesa oraz 12 członków pochodzących ze wszystkich regionów, w których jest obecna Grupa Muszkieterów, dalej będzie pełnił funkcję nadzorczą, stał na straży wartości oraz ustalał przyszłe kierunki działań Grupy. Jego rolą będzie również zarządzanie operacyjne i strategiczne poszczególnymi strukturami Grupy oraz kontrola finansowa i prawna.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.