Dariusz Zawistowski opuszcza stanowiska przewodniczącego KRS

Sędzia Dariusz Zawistowski zrezygnował z funkcji przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa, to jest znak protestu - powiedział rzecznik prasowy KRS sędzia Waldemar Żurek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dariusz Zawistowski opuszcza stanowiska przewodniczącego KRS

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

12 sty 2018 12:27


"Oświadczam, że zrzekam się funkcji przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa z dniem 15 stycznia 2018 r. poprzedzającym wejście w życie przepisów ustawy z 8 grudnia 2017 r. o zmianie ustawy o KRS, które w ocenie KRS uznane zostały za niezgodne z Konstytucją RP" - głosi oświadczenie sędziego Zawistowskiego złożone w piątek (12 stycznia) Radzie.

Sędzia Żurek dodał, że przewodniczący poinformował o swej decyzji na zakończenie piątkowego (12 stycznia) posiedzenia Rady. "Opuścił biuro Rady, nie będzie udzielał wywiadów" - zaznaczył rzecznik KRS. O godz. 12 w siedzibie KRS planowany jest briefing prasowy.

"Moim zdaniem decyzja, to swego rodzaju znak protestu, bo przewodniczący wyraźnie zaznaczył, że jego decyzja związana jest z oceną nowelizacji, jako niezgodnej z konstytucją" - podkreślił Żurek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ZKO 2018-01-12 14:44:44

Precz ! Wszyscy z KRS. Przyjdą nowi ! Wybrani przez sejm i prezydenta. PRECZ ! Dość z KRS-em i jego formułą pracy z czasów Jakuba Bermana ! PRECZ PO STOKROĆ, WSZYSCY PRECZ !