Dariusz Terlecki nowym prezesem ATM

Dariusz Terlecki został nowym prezesem ATM, operatora centrów danych w Polsce. Tadeusz Czichon, dotychczasowy prezes, współzałożyciel i największy akcjonariusz spółki, złożył rezygnację z pełnionej funkcji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dariusz Terlecki nowym prezesem ATM

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 lis 2015 9:46


Rada Nadzorcza spółki poszukiwała kandydata na stanowisko prezesa od wielu miesięcy. Tadeusz Czichon objął je dokładnie rok temu, jednak tymczasowo.

– Rada Nadzorcza zdecydowała się na powierzenie zarządzania spółką wykwalifikowanemu menedżerowi i zrezygnowała z mojego udziału w kierowaniu firmą. Postrzegam ten proces jako naturalny cykl rozwoju spółki kapitałowej. Jako jej akcjonariusz chciałbym dalej wspierać rozwój firmy, być może z pozycji członka Rady Nadzorczej, o ile akcjonariusze wyrażą taką wolę – tłumaczy Tadeusz Czichon, który oficjalnie jeszcze do 30 listopada br. będzie pełnił obowiązki prezesa giełdowej spółki.

Jego następca, Dariusz Terlecki, to doświadczony menedżer, od wielu lat pełniący funkcje zarządcze i sprzedażowe w dużych firmach usługowych, również telekomunikacyjnych oraz IT. Będzie on odpowiedzialny za realizację ambitnej strategii ATM, wprowadzonej wiosną br. Przewiduje ona m.in. zwiększenie sprzedaży do klientów zagranicznych (ma ona wynieść 25-35 procent przychodów ogółem) oraz wzrost zysku EBITDA w 2017 r. przynajmniej do 60 mln zł. Ma w tym pomóc m.in. wprowadzenie nowych usług w zakresie bezpieczeństwa.

Kim jest Dariusz Terlecki?

Do niedawna Dariusz Terlecki odpowiadał za rozwój spółki ADP Poland, w szczególności za tworzenie i realizację strategii sprzedaży oraz koordynację kluczowych projektów na polskim rynku. Do jego zadań należało także zarządzanie pracą oddziałów firmy.

Wcześniej, w latach 2002-2011, był dyrektorem handlowym oraz członkiem zarządu Crowley Data w Polsce i jednym ze współautorów sukcesów firmy zarówno w wymiarze komercyjnym jak i strategicznym. Odpowiadał m.in. za wprowadzenie sprzedaży usług głosowych na terenie całego kraju, koordynował realizację największych kontraktów dla klientów z sektora publicznego, był też autorem gruntownej reorganizacji zespołu sprzedażowego. Dzięki podjętym przez niego działaniom spółka pozyskała wielu nowych klientów, zwiększyła sprzedaż i zbudowała silną pozycję na trudnym rynku telekomunikacyjnym.

W trakcie swojej wieloletniej kariery Dariusz Terlecki był również związany z branżą FMCG. Pełnił obowiązki dyrektora sprzedaży w niemieckiej firmie FHP Vileda. Pracował również w firmach Office Depot i PBS. Tę ostatnią jako CEO tworzył od podstaw, osiągając próg rentowności już po dwóch latach.

W latach 90. czynnie uprawiał dziennikarstwo – publikował m.in. w „Polityce” i „Gazecie Wyborczej”. Od 2009 r. jest członkiem Rady Nadzorczej spółki PWB AWB.

Dariusz Terlecki jest absolwentem wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył także studia MBA w Wyższej Szkole Zarządzania w Warszawie.

Włada językiem angielskim, niemieckim i rosyjskim. Wolny czas spędza w górach, czytając i z rodziną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.