Dariusz Poniewierka prezesem KUKE na kolejną kadencję

0 0
Dariusz Poniewierka prezesem KUKE na kolejną kadencję

Zwyczajne Walne Zgromadzenie Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych zdecydowało, że Dariusz Poniewierka nadal będzie pełnił funkcję prezesa tej instytucji. Wiceprezesami wybrano Jana Czerepoka i Aleksandrę Hanzel.

Poza tym do składu Rady Nadzorczej KUKE powołani zostali: Katarzyna Przewalska, Małgorzata Galin, Jacek Zieliński, Maria Szymańska, Ryszard Frączka, Ryszard Słowiński, Micha Kempa.

ZWZ podziękowało za współpracę dotychczasowemu członkowi Rady Nadzorczej Jackowi Bartmińskiemu.

Dariusz Poniewierka jest prezesem KUKE od 27 czerwca ubiegłego roku. Objął to stanowisko po rezygnacji Zygmunta Kostkiewicza.

Prezes KUKE od lat związany jest z rynkiem ubezpieczeń finansowych jako praktyk i teoretyk. Ukończył Wydział Zarządzania ze specjalnością w zarządzaniu finansami na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydział Inżynierii Sanitarnej i Wodnej na Politechnice Warszawskiej. Od połowy lat 90. pracował w firmach ubezpieczeniowych, m. in. w PZU SA, gdzie w latach 1998-2002 pełnił funkcje kierownicze, w tym był Dyrektorem Biura Ubezpieczeń Finansowych PZU.

W latach 2004-2011 był organizatorem, a następnie prezesem zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Bezpieczny Dom. Od maja 2011 roku był zaangażowany w realizację projektu inwestycyjnego Ircoro - specjalistycznej spółki świadczącej dla zakładów ubezpieczeń usługi z zakresu nowych technologii.

Jest współautorem książki „Ubezpieczenia finansowe - gwarancje ubezpieczeniowe i ubezpieczenie transakcji kredytowych" oraz autorem wielu publikacji prasowych dotyczących ubezpieczeń finansowych.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.