Dariusz Pietyszuk prezesem Kopeksu

Rada nadzorcza grupy Kopex powowłała w czwartek (11 sierpnia) na stanowisko prezesa zarządu Kopeksu Dariusza Pietyszuka, który przez ostatnie trzy miesiące pełnił obowiązki szefa Kopeksu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dariusz Pietyszuk prezesem Kopeksu

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

11 sie 2016 16:42


Rada nadzorcza grupy Kopex na posiedzeniu w czwartek (11 sierpnia) zdecydowała o powołaniu Dariusza Pietyszuka na stanowisko prezesa grupy.

Pietyszuk przez ostatnie trzy miesiące pełnił obowiązki prezesa. Powołanie go na stanowisko prezesa ma m.in. na celu przyspieszenie rozmów z bankami i doprowadzenie do osiągnięcia satysfakcjonującego porozumienia.

Rada pozytywnie zaopiniowała też prace restrukturyzacyjne w Kopeksie prowadzone w ciągu ostatnich trzech miesięcy przez nowego prezesa. Zdaniem rady nadzorczej decyzja ta pozwoli na kontynuowanie procesu restrukturyzacji oraz pozyskiwanie nowych kontraktów pomimo niezwykle trudnej sytuacji w jakiej znajduje się grupa.

W ocenie rady nadzorczej wprowadzone zmiany będą sprzyjały również realizacji planowanej integracji z potencjalnym inwestorem.

- Grupa Kopex jest w krytycznym momencie i w rzeczywistości walczy o przetrwanie – mówi nowo powołany prezes Kopeksu, Dariusz Pietyszuk. – Dokładamy wszelkich starań, by nasi wierzyciele zrozumieli naszą sytuację i zgodzili się na warunki pozwalające nam przetrwać. Na porozumienie liczy nie tylko zarząd, ale wszyscy pracownicy Kopeksu, którzy są doświadczonymi fachowcami i przez lata budowali silną markę grupy - dodaje.

Na dotychczasowych stanowiskach pozostają także pozostali członkowie zarządu – Magdalena Nawłoka oraz Piotr Broncel i Henryk Jurczyk. Urodzony w 1977 r. Dariusz Pietyszuk jest nadal członkiem zarządu Mostostalu Zabrze.

To specjalista od spraw restrukturyzacji przedsiębiorstw i zarządzania. Pracował m.in. w międzynarodowych korporacjach Danone, Valeo i HP w Stanach Zjednoczonych, we Francji, a w Polsce m.in. w Famurze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.