Dariusz Łukowski szefem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy

0 0

Generał brygady Dariusz Łukowski rozpoczął służbę na stanowisku szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Obowiązki przejął od generale broni Edwarda Gruszki, który był szefem Inspektoratu od sierpnia 2013 r.

W uroczystości przekazania obowiązków uczestniczył wiceminister obrony Bartosz Kownacki.

"Inspektorat Wsparcia postał w 2006 r. O jego wadze niech świadczą liczby: ponad 30 tys. żołnierzy i pracowników wojska, zabezpieczenie logistyczne Wojska Polskiego w 85 proc., 15 mld zł budżetu w 2015 r. Przez te 10 lat m.in. zabezpieczał polskie kontyngenty wojskowe w Bośni i Hercegowinie, Iraku i Afganistanie. Nie można też nie docenić roli Inspektoratu Wsparcia w 2010 r. podczas tragicznej powodzi. To wszystko świadczy o wadze tej jednostki organizacyjnej" - powiedział wiceminister.

Kownacki podkreślił, że gen. bryg. Łukowski bardzo dobrze zapisał się w historii Inspektoratu Wsparcia, w którym był zastępcą szefa w latach 2011-2014. Wskazał, że przed generałem stoją ciężkie wyzwania związane z wydarzeniami, które obędą się w 2016 r. - ćwiczeniami Anakonda, szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży.

"(Generał) musi mieć świadomość, że ze względu na te ważne zadania, będzie w dużej mierze odpowiadał za honor żołnierza polskiego, żeby te zadania zostały wykonane w sposób właściwy. Będzie de facto wespół z nami wszystkimi odpowiadał za wizerunek Polski w świecie, za to jak będzie oceniana Polska, jak będą oceniane nasze siły zbrojne" - mówił wiceminister.

Przekazujący obowiązki gen. Gruszka podkreślił, że zna gen. Łukowskiego w okresu wspólnej służby w Inspektoracie Wsparcia i operacji poza granicami kraju, dlatego jest przekonany, że wyznaczenie go na szefa "jest najlepszym z możliwych rozwiązań.

"Powierzenie mi obowiązków szefa Inspektoratu Wsparcia jest dla mnie wyróżnieniem i oznaką najwyższego zaufania, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak trudnego zadania się podejmuję i jaką biorę na siebie odpowiedzialność. Tak się szczęśliwie składa, że wracam do przyjaznego sobie środowiska. Znam Inspektorat, mam świadomość wagi realizowanych przez naszą instytucję zadań, a co najważniejsze znam potencjał tkwiący w służących i pracujących tutaj ludziach" - powiedział gen. Łukowski.

Nowy szef zaznaczył, że w strukturach Inspektoratu Wsparcia służył ponad sześć lat, najpierw jako dowódca 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej, a następnie w Inspektoracie na stanowisku zastępcy szefa - szefa logistyki.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.