Dariusz Łukowski szefem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy

Generał brygady Dariusz Łukowski rozpoczął służbę na stanowisku szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. Obowiązki przejął od generale broni Edwarda Gruszki, który był szefem Inspektoratu od sierpnia 2013 r.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dariusz Łukowski szefem Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 mar 2016 17:57


W uroczystości przekazania obowiązków uczestniczył wiceminister obrony Bartosz Kownacki.

"Inspektorat Wsparcia postał w 2006 r. O jego wadze niech świadczą liczby: ponad 30 tys. żołnierzy i pracowników wojska, zabezpieczenie logistyczne Wojska Polskiego w 85 proc., 15 mld zł budżetu w 2015 r. Przez te 10 lat m.in. zabezpieczał polskie kontyngenty wojskowe w Bośni i Hercegowinie, Iraku i Afganistanie. Nie można też nie docenić roli Inspektoratu Wsparcia w 2010 r. podczas tragicznej powodzi. To wszystko świadczy o wadze tej jednostki organizacyjnej" - powiedział wiceminister.

Kownacki podkreślił, że gen. bryg. Łukowski bardzo dobrze zapisał się w historii Inspektoratu Wsparcia, w którym był zastępcą szefa w latach 2011-2014. Wskazał, że przed generałem stoją ciężkie wyzwania związane z wydarzeniami, które obędą się w 2016 r. - ćwiczeniami Anakonda, szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży.

"(Generał) musi mieć świadomość, że ze względu na te ważne zadania, będzie w dużej mierze odpowiadał za honor żołnierza polskiego, żeby te zadania zostały wykonane w sposób właściwy. Będzie de facto wespół z nami wszystkimi odpowiadał za wizerunek Polski w świecie, za to jak będzie oceniana Polska, jak będą oceniane nasze siły zbrojne" - mówił wiceminister.

Przekazujący obowiązki gen. Gruszka podkreślił, że zna gen. Łukowskiego w okresu wspólnej służby w Inspektoracie Wsparcia i operacji poza granicami kraju, dlatego jest przekonany, że wyznaczenie go na szefa "jest najlepszym z możliwych rozwiązań.

"Powierzenie mi obowiązków szefa Inspektoratu Wsparcia jest dla mnie wyróżnieniem i oznaką najwyższego zaufania, ale jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak trudnego zadania się podejmuję i jaką biorę na siebie odpowiedzialność. Tak się szczęśliwie składa, że wracam do przyjaznego sobie środowiska. Znam Inspektorat, mam świadomość wagi realizowanych przez naszą instytucję zadań, a co najważniejsze znam potencjał tkwiący w służących i pracujących tutaj ludziach" - powiedział gen. Łukowski.

Nowy szef zaznaczył, że w strukturach Inspektoratu Wsparcia służył ponad sześć lat, najpierw jako dowódca 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej, a następnie w Inspektoracie na stanowisku zastępcy szefa - szefa logistyki.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.