Dariusz Krzewina p.o. prezesa PZU

0 0
Dariusz Krzewina p.o. prezesa PZU
Dariusz Krzwina tymczasowo zastąpił Andrzeja Klesyka na stanowisku prezesa PZU. /Fot. Pzu.pl

Po rezygnacji Andrzeja Klesyka rada nadzorcza PZU powierzyła Dariuszowi Krzewinie tymczasowo pełnienie obowiązków prezesa spółki.

8 grudnia Andrzej Klesyk na prośbę Skarbu Państwa złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Rada nadzorcza spółki powierzyła pełnienie jego obowiązków Dariuszowi Krzewinie, członkowi zarządu na okres od 10 grudnia do czasu powołania kolejnego prezesa.

Dariusz Krzewina jest absolwentem Wydziału ekonomiczno-socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych w zakresie ubezpieczeń w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Od wielu lat jest związany z branżą ubezpieczeniową. Od września 1993 roku do sierpnia 1998 roku był zatrudniony w PZU Życie, gdzie pełnił funkcję naczelnika wydziału sprzedaży, zastępcy dyrektora oraz dyrektora biura ubezpieczeń.

Następnie od września 1997 roku do września 1998 roku pełnił funkcję członka zarządu PZU Życie. Od września 1998 roku do marca 2000 roku był dyrektorem generalnym ds. sprzedaży, a od kwietnia 2000 roku do sierpnia 2001 roku członkiem zarządu STUnŻycie Ergo Hestia.

Od kwietnia 2002 roku był dyrektorem sprzedaży, a od października 2002 roku do czerwca 2004 roku prezesem zarządu – dyrektorem sprzedaży Sampo Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie. Od sierpnia 2004 roku pełnił funkcję dyrektora biura ubezpieczeń grupowych PZU Życie, od stycznia 2006 roku dyrektora koordynatora ds. klienta korporacyjnego.

Od marca 2007 roku w zarządzie PZU Życie, od sierpnia 2007 roku pełni funkcję prezesa spółki. Od lutego 2010 roku do 14 marca 2013 roku pełnił funkcję dyrektora grupy PZU. Od 15 marca 2013 roku członek zarządu PZU. Odpowiada za ubezpieczenia grupowe, zdrowotne i administrację.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.