Dariusz Kacprzyk prezesem zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego

Rada Nadzorcza Banku Gospodarstwa Krajowego powierzyła dzisiaj pełnienie obowiązków prezesa zarządu BGK Dariuszowi Kacprzykowi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Dariusz Kacprzyk prezesem zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

14 cze 2013 13:34


Dariusz Kacprzyk został rekomendowany jako jeden z kandydatów na prezesa w wyniku konkursu przeprowadzonego w maju przez Radę Nadzorczą na wniosek Ministra Finansów. Wcześniej, od 2011 r., funkcję tę pełnił Dariusz Daniluk.

Dariusz Kacprzyk - ukończył studia na Wydziale Handlu Wewnętrznego i Usług Szkoły Głównej Handlowej (d. SGPiS) oraz podyplomowy program MBA na Akademii Koźmińskiego. Jest także absolwentem IESE - University of Navarra, Advanced Management Program. Od 23 lat związany z bankowością. W latach 2009 - 2013 pracował w BRE Banku na stanowisku dyrektora Departamentu Współpracy z Korporacjami, będąc jednocześnie członkiem komitetu kredytowego Zarządu Banku.

Wcześniej w okresie 2007 - 2009 był związany z Bankiem PEKAO, jako prokurent, członek komitetu kredytowego oraz dyrektor zarządzający w Pionie Bankowości Korporacyjnej, Finansowania Nieruchomości i Rynków Międzynarodowych. Pracował także w Banku BPH oraz Powszechnym Banku Kredytowym przed fuzją z BPH, jak również w Banku PKO BP. Był koordynatorem Programu Rozwoju Komunalnego organizowanego przez Bank Światowy z Agencją Rozwoju Komunalnego (Fundacja Min. Finansów).

Zgodnie z przepisami powołanie na stanowisko nowego prezesa BGK musi zostać jeszcze zatwierdzone przez Komisję Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Dariusz Kacprzyk formalnie będzie pełniącym obowiązki prezesa zarządu.

Kadencja nowego prezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego wygasa 30 czerwca 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.