wnp.pl

Dariusz Bogdan w zarządzie Gaz-Systemu

0 0
Dariusz Bogdan w zarządzie Gaz-Systemu

Były wiceminister gospodarki Dariusz Bogdan trafi do zarządu Gaz-Systemu, gdzie ma odpowiadać za finalizację budowy i uruchomienie gazoportu.

Dariusz Bogdan, który w końcu ubiegłego tygodnia złożył rezygnację ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki otrzyma odpowiedzialne stanowisko w Gaz-Systemie. Poinformował o tym Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki.

- Wiceminister Bogdan, jeden z najlepszych wiceministrów w rządzie składa rezygnację i od razu telefon czy odchodzi z aferą taśmową. Tymczasem on odchodzi do wielkiego zadania państwowego. Będzie wiceprezesem Gaz-Systemu, odpowiedzialnym za sprawy związane z gazoportem i terminalem LNG - powiedział Janusz Piechociński, zapowiadając powołanie go na stanowisko na poniedziałkowym walnym zgromadzeniu spółki.

Dariusz Bogdan ma odpowiadać za przejęcie gazoportu od budującej go spółki Polskie LNG oraz przekształcenie gazoportu i gazoterminala z instalacji obsługującej rynek polski w element bezpieczeństwa energetycznego państw Morza Bałtyckiego.

Według marcowych zapowiedzi rządu terminal ma być przygotowany do prób technicznych jeszcze w tym roku, a w przyszłym gotowy do odbioru komercyjnych dostaw. Uruchomienie gazoportu Janusz Piechociński zapowiadał niedawno na przełom maja i czerwca 2015 roku. Inwestycja, którą rząd uznaje za strategiczną jest już o kilka miesięcy opóźniona. Terminal ma pozwolić na sprowadzanie do 5 mld m sześć. gazu ziemnego rocznie, ale możliwe będzie powiększenie tej ilości do 7,5 mld metrów. Wydatki poniesione na budowę gazoportu przez Gaz-System w latach 2009 - 2014 mają sięgnąć 2 mld PLN.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.