CTL Logistics: Tim Hollaway nowym członkiem zarządu

Do zarządu CTL Logistics dołączył Tim Hollaway. Nowy członek zarządu z branżą przewozów kolejowych w Polsce jest związany od 2004 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

CTL Logistics: Tim Hollaway nowym członkiem zarządu

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

6 kwi 2016 13:48


Tim Hollaway pełnił min. przez 10 lat funkcję CEO Rail Polska Sp. o.o. oraz współtworzył Związek Niezależnych Przewoźników Kolejowych (ZNPK) - zrzeszenie kolejowych przedsiębiorstw transportowych i logistycznych, którego celem jest ochrona wolnej konkurencji rynku kolejowych przewozów towarowych.

Nowy członek zarządu CTL Logistics posiada 20-letnie doświadczenia w zarządzaniu w różnych obszarach sektora kolejowego. Specjalizował się w rozwoju transgranicznych przewozów na linii Niemcy - Polska oraz międzynarodowych i krajowych przewozach intermodalnych.

Przed pracą w Polsce był zatrudniony jako dyrektor ds. rozwoju biznesu w brytyjskiej spółce zarządzającej infrastrukturą kolejową ze szczególnymi obowiązkami związanymi z rozwojem działalności międzynarodowej. Brał udział m.in. w 2001 r. w prywatyzacji estońskich linii kolejowych pełniąc funkcje członka rady nadzorczej oraz przewodniczącego komisji ds. audytu.

Przed pracą na kolei Tim Hollaway był zatrudniony w sektorze lotniczym, w obszarze sprzedaży i marketingu pasażerskich komercyjnych linii lotniczych, a także w obszarze działalności związanej z obsługą techniczną statków powietrznych.

Tim Hollaway jest absolwentem Uniwersytetu Oksfordzkiego oraz stypendystą Fundacji Sloana (Sloan Fellow) w London Business School. Jest żonaty i ma dwie córki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.