Coca-Cola, Tchibo, teraz Fujitsu Polska. Jan Rogoń nowym dyrektorem finansowym

Funkcję dyrektora finansowego w Fujitsu Polska Jan Rogoń objął na początku listopada. Swoją karierę zaczynał w Coca Coli.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Coca-Cola, Tchibo, teraz Fujitsu Polska. Jan Rogoń nowym dyrektorem finansowym

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

26 lis 2015 15:15


Jan Rogoń ukończył AGH wydział zarządzania i marketingu w Krakowie. Rozpoczął swoją karierę w Coca Coli w roku 1993, gdzie przez 8 lat pełnił różne role w księgowości i finansach. W roku 2001 przeszedł do Tchibo, gdzie pełnił przez 10 lat rolę dyrektora finansowego odpowiedzialnego za rynek Polski i kraje Bałtyckie.

W Tchibo zbudował między innymi centrum usług wspólnych obsługujących finanse spółek z grupy. Było to jedno z pierwszych centr, które powstały w Polsce na początku lat 2000. Jest również współautorem transformacji Tchibo w Polsce i wdrożenia modelu sklepów. W tym czasie obroty Tchibo wzrosły trzykrotnie z jednoczesnym wzrostem zyskowności.

W latach 2011-2013 pracował dla francuskiej firmy bioMerieux, lidera w diagnostyce in-vitro, dla której zbudował i przeniósł procesy finansowo-księgowe i obsługi klienta z europejskich spółek do centrum usług wspólnych w Warszawie.

W roku 2014/2015 pracując dla amerykańskiej spółki chemicznej, zarządzał centrum usług biznesowych w Warszawie oraz przeniósł procesy finansowe z Holandii do Polski.

Jan Rogoń ukończył również liczne kursy i szkolenia z zarządzania strategicznego i przywództwa. Jest m.in. absolwentem ‘Ashridge Leadership programm’ oraz posiada dyplom ‘Management Study’ z Teesside Business Scholl w Middlesbrough w Wielkiej Brytanii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.