Chloe Marchand dyrektorem generalnym Air France KLM w Polsce

Chloe Marchand, dotychczasowa dyrektor handlowa w regionie SIAN (Singapur, Indonezja, Australia i Nowa Zelandia) została dyrektorem generalnym Air France KLM w Polsce. Z francuskimi liniami lotniczymi związana jest od 2001 roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Chloe Marchand dyrektorem generalnym Air France KLM w Polsce

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

24 wrz 2013 12:22


Chloe Marchand od 2009 roku zajmowała stanowisko dyrektora handlowego w strukturach Air France KLM w regionie SIAN. Nadzorowała regionalną politykę handlową oraz kierowała sprzedażą i marketingiem z naciskiem na e-commerce.

Chloe ma wieloletnie doświadczenie zawodowe, głównie w zakresie handlu elektronicznego, które zdobyła we Francji oraz za granicą. Swoją ścieżkę kariery w Air France zaczynała od stanowiska Account Managera w dziale Międzynarodowej Sprzedaży, po czym kolejno doświadczenia zdobywała w dziale systemów informatycznych, a następnie e-commerce.

W strukturach Air France KLM odpowiadała m.in. za rozwój kanałów e-marketingowych i działania w zakresie kierowania ruchu na strony airfrance.com i klm.com. Rozwijała również narzędzia handlowe dla firmy, a także odpowiadała za sprzedaż systemów informatycznych Air France. Wcześniej wspierała start-upy internetowe od strony marketingowej w Paryżu i Nowym Jorku.

- Objęcie stanowiska dyrektora generalnego jest dla mnie niezwykle ciekawym wyzwaniem zawodowym. Polska jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się rynków transportu lotniczego w Europie. Moim głównym celem będzie wzmocnienie pozycji Air France KLM w Polsce i czerpanie korzyści związanych z dynamicznym rozwojem linii - powiedziała Chloe Marchand.

- Ponadto mam w Polsce krewnych. Moja szwagierka ma francusko-polskie korzenie i cieszę się, że będę miła okazję bliżej poznać ten wspaniały kraj i jego mieszkańców. Dotychczas spróbowałam już kilku tradycyjnych polskich potraw takich jak: chłodnik, pierogi, schabowy i oczywiście kompot. Jestem również ciekawa jak smakują inne tutejsze dania - dodała Chloe Marchand.

Chloe Marchand ukończyła magisterskie studia menedżerskie w Stanach Zjednoczonych na Uniwersytecie Barych College City w Nowym Jorku oraz ekonomię stosowaną we Francji na Uniwersytecie Paris Dauphine.

Wpiera również kobiety pracujące zawodowo, w Singapurze była członkiem Stowarzyszenia Kobiet i Komitetu Kobiet Biznesu z ramienia Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Chloe uwielbia naturę i sport. W wolnych chwilach relaksuje się grając w tenisa, squasha lub siatkówkę. Jest mężatką i mamą dwójki dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.