wnp.pl

Catherine Hughes odchodzi z zarządu Statoila

0 0
Catherine Hughes odchodzi z zarządu Statoila
Catherine Hughes (fot.mat.pras.)

Catherine Hughes ogłosiła rezygnację z funkcji członka zarządu norweskiego Statoila.

Życie prywatne potrafi czasem w nieoczekiwany sposób wkroczyć w życie zawodowe. Przykładem jest Catherine Hughes, która ogłosiła właśnie rezygnację z funkcji członka zarządu norweskiego Statoila z powodu wejścia w związek małżeński z Andrew Gouldem, prezesem brytyjskiej firmy BG Group, która w ubiegłym tygodniu przyjęła ofertę przejęcia przez Shell za blisko 70 mld dolarów.

Catherine Hughes zrezygnowała z funkcji w zarządzie firmy Statoil ze skutkiem natychmiastowym, „w celu uniknięcia potencjalnego konfliktu interesów w związku z ostatnią zmianą okoliczności” - jak podał Statoil w lakonicznym, oficjalnym komunikacie.

Brytyjska gazeta The Sunday Times poinformowała, że Hughes i Gould, oboje przez wiele lat związani z gigantem serwisowym, firmą Schlumberger, pobrali się w ostatnich tygodniach w Kanadzie.

Catherine Hughes została wybrana jako członek zarządu Statoila reprezentujący akcjonariusza w czerwcu 2012 roku. Poprzednio pracowała w kanadyjskiej firmie Nexen, obecnie wchodzącej w skład chińskiego koncernu naftowego China National Offshore Oil Corporation (CNOOC) oraz w firmie Husky Oil. Wcześniej przez 20 lat związana była z firmą Schlumberger.

Andrew Gould pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Schlumbergera od 2003 do 2011 roku, a do 2012 r. był także prezesem tej firmy. Obecnie pełni rolę prezesa BG Group, które właśnie zaakceptowało ofertę przejęcia ze strony koncernu Shell, o wartości blisko 70 mld dolarów.

Co ciekawe, dyrektorem zarządzającym BG Group jest Helge Lund, który zrezygnował z funkcjo dyrektora zarządzającego Statoila, żeby objąć tę funkcję.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.