Carrefour Polska ma nowego prezesa

1 stycznia 2014 roku stanowisko prezesa Carrefour Polska objął Guillaume de Colonges. Zastąpił on dotychczasowego prezesa - Jean Anthoine, który rozpocznie nową misję w Grupie Carrefour.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Carrefour Polska ma nowego prezesa

PODZIEL SIĘ


Autor: propertynews.pl

Property News

8 sty 2014 11:01


Guillaume de Colonges związany jest z firmą Carrefour od ponad 21 lat. Ma duże doświadczenie zarówno w kompleksowym zarządzaniu przedsiębiorstwem jak również w operacyjnej działalności handlowej. W swojej karierze zawodowej zajmował liczne stanowiska zarządcze, realizując zadania, m.in. z zakresu ekspansji oraz przejęć spółek na arenie międzynarodowej.

Guillaume de Colognes  karierę zawodową w Carrefour rozpoczął we Francji, w 1992 roku. Po 6 latach pracy został awansowany na dyrektora handlowego działu non-food w Polsce, gdzie odpowiadał m.in za otwarcia pierwszych sklepów Carrefour.

Następnie otrzymał nominację na dyrektora handlowego i logistyki Carrefour w Turcji, a w 2006 roku został dyrektorem ds. rozwoju supermarketów i odpowiadał za przejęcie 86 sklepów. W 2008 roku objął stanowisko COO (Chief Operation Officer) w Tajwanie (63 sklepy), po czym został nominowany na stanowisko prezesa Carrefour w Singapurze i Malezji. W 2010 roku powrócił do Turcji, gdzie jako CEO (Chief Executive Officer) Carrefour zarządzał 245 sklepami.

Guillaume de Colognes jest absolwentem nauk ekonomicznych, ukończył także Advanced Management Program w Harvard Business School w Stanach Zjednoczonych.

Guillaume de Colognes ma 45 lat, jest żonaty i ma trójkę dzieci.

Carrefour Polska należy w 100% do Grupy Carrefour. W 1997 roku w Łodzi otwarto pierwszą placówkę Carrefour w kraju. Od tego czasu Carrefour Polska  rozwija się we wszystkich formatach.

Dziś pod szyldem Carrefour działa w Polsce ponad 600 placówek: hiper- i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience. W portfelu Carrefour znajduje się także 20 centrów handlowych skupionych w dużych i średnich miastach, jest także jednym z liderów na rynku przymarketowych stacji paliw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.