Prawie cały zarząd Poczty Polskiej odwołany

0 0
Prawie cały zarząd Poczty Polskiej odwołany
Jerzy Jóźkowiak, Piotr Michalski i Janusz Wojtas odwołani z zarządu Poczty Polskiej. (fot.:

Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej oraz dwóch członków zarządu, zostało odwołanych we wtorek (26 stycznia) przez radę nadzorczą spółki.

O zmianach kadrowych, które nastąpiły 26 stycznia Poczta Polska informuje w komunikacie. Rada nadzorcza odwołała z zajmowanego stanowiska Jerzego Jóźkowiaka, prezesa Poczty Polskiej oraz panów: Janusza Wojtasa i Piotra Michalskiego, członków zarządu spółki. W zarządzie pozostał Rafał Krzemień (wiceprezes) i Paweł Włoch.

Natomiast do pełnienia funkcji prezesa Poczty Polskiej, rada delegowała Marka Chibowskiego, wiceprzewodniczącego rady nadzorczej.

Jerzy Jóźkowiak (na zdjęciu) był prezesem w spółce od 2011 r.

Czytaj też wywiad z Andrzejem Niteckim, dyrektorem personalnym w Poczcie Polskiej: Chcemy, żeby listonosz zastał adresata w domu i nie zostawił awizo

Poczta Polska to największy pracodawca w Polsce zatrudniający blisko 80 tys. osób - z czego większość pracuje w oparciu o umowy o pracę - i zarazem jedna z najbardziej uzwiązkowionych spółek w Polsce: działają w niej 74 związki zawodowe.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", stary zarząd  tuż przez odwołaniem podniósł od 1 lutego najniższe wynagrodzenie zasadnicze w Poczcie Polskiej do kwoty 1900 zł.  Podwyżkę otrzyma prawie 19 tys. osób (czyli ponad 20 proc. pracowników Poczty). Kwota przeznaczona na ten cel to około 30 milionów złotych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (9)

 • nie wiem czy dyrekcja wie co się dzieje w urzędach pocztowych w mniejszych miejscowościach nie ma na czas faktur za różne media listy piorytetowe które podobno mają być na drugi dzień na odległość 100 km docierają po 14 dniach albo wogóle ogromne kolejki w urzędach a czynne 1 okienko istny horror czy nowa dyrekcja o tym wie mam wątpliwości
 • Ja po 20 latach pracy na poczcie mam 2100 brutto i to ma by sprawiedliwość wobec pracowników! Dno i hańba!
 • Poczta uzwiazkowiona? na co komu te zwiazki?banda nierobow.zaluje ze placilam skladki tyle lat.jak tylu ludzi zwalniali,dobrych pracownikow, zwiazki nic nie pomagaly.niepotrzebne organizacje, za siedzenie i nic nie robienie kase biora

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.