Bogusław Bobrowski nowym prezesem Kopeksu

0 0
Bogusław Bobrowski nowym prezesem Kopeksu
Bogusław Bobrowski (fot. mat. prasowe)

Decyzją rady nadzorczej Bogusław Bobrowski został powołany na stanowisko prezesa Kopeksu. Dotychczasowy prezes, Józef Wolski, przechodzi na emeryturę i pozostanie w spółce na stanowisku doradcy zarządu.

Decyzją rady nadzorczej zmieniony został również skład zarządu grupy Kopex. W poniedziałek (11 stycznia) z powodów osobistych rezygnację z funkcji członka zarządu złożył Michał Rogatko, który powołany został w skład rady nadzorczej. Rada odwołała też ze stanowiska członka zarządu Andrzeja Medera i powołała do zarządu Marka Uszko, który pozostanie też szefem odpowiedzialnej za budowę kopalni w Przeciszowie spółki Kopex-Ex-Coal. Na stanowiskach członków zarządu pozostali Piotr Broncel i Joanna Węgrzyn. Ustępujący prezes grupy Kopex, Józef Wolski, będzie pełnił funkcję doradcy zarządu.

Bogusław Bobrowski jest absolwentem Wydziału Górniczego oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Politechniki Śląskiej. W latach 2012-2016 pełnił funkcję prezesa zarządu Mostostal Zabrze. Wcześniej piastował funkcje kierownicze m.in. w takich firmach jak Węglokoks i Gliwicka Spółka Węglowa. W latach 2012-2016 zasiadał ponadto w radzie nadzorczej Kopex, w której pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego.

- Bogusław Bobrowski przez wiele lat kierował firmami działającymi w branży górniczej i spółkami publicznymi. Od 2012 roku zasiadał też w radzie nadzorczej Kopex. Bardzo dobrze zna strukturę grupy Kopex i wyzwania, które przed nią stoją w obecnej trudnej sytuacji górnictwa” – powiedział Krzysztof Jędrzejewski, przewodniczący rady nadzorczej i większościowy akcjonariusz spółki.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.