Bogusław Bobrowski nowym prezesem Kopeksu

Decyzją rady nadzorczej Bogusław Bobrowski został powołany na stanowisko prezesa Kopeksu. Dotychczasowy prezes, Józef Wolski, przechodzi na emeryturę i pozostanie w spółce na stanowisku doradcy zarządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bogusław Bobrowski nowym prezesem Kopeksu

PODZIEL SIĘ


Autor: em

12 sty 2016 14:21


Decyzją rady nadzorczej zmieniony został również skład zarządu grupy Kopex. W poniedziałek (11 stycznia) z powodów osobistych rezygnację z funkcji członka zarządu złożył Michał Rogatko, który powołany został w skład rady nadzorczej. Rada odwołała też ze stanowiska członka zarządu Andrzeja Medera i powołała do zarządu Marka Uszko, który pozostanie też szefem odpowiedzialnej za budowę kopalni w Przeciszowie spółki Kopex-Ex-Coal. Na stanowiskach członków zarządu pozostali Piotr Broncel i Joanna Węgrzyn. Ustępujący prezes grupy Kopex, Józef Wolski, będzie pełnił funkcję doradcy zarządu.

Bogusław Bobrowski jest absolwentem Wydziału Górniczego oraz Podyplomowych Studiów Zarządzania Politechniki Śląskiej. W latach 2012-2016 pełnił funkcję prezesa zarządu Mostostal Zabrze. Wcześniej piastował funkcje kierownicze m.in. w takich firmach jak Węglokoks i Gliwicka Spółka Węglowa. W latach 2012-2016 zasiadał ponadto w radzie nadzorczej Kopex, w której pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego.

- Bogusław Bobrowski przez wiele lat kierował firmami działającymi w branży górniczej i spółkami publicznymi. Od 2012 roku zasiadał też w radzie nadzorczej Kopex. Bardzo dobrze zna strukturę grupy Kopex i wyzwania, które przed nią stoją w obecnej trudnej sytuacji górnictwa” – powiedział Krzysztof Jędrzejewski, przewodniczący rady nadzorczej i większościowy akcjonariusz spółki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.