Benoît Pimont dyrektorem generalnym w Total Polska

• Total powołała nowego dyrektora generalnego na Polskę.
• Został nim Benoît Pimont, który z francuskim koncernem związany jest od 1998 roku.
• Jego główny cel to wzmocnienie pozycji Totala na polskim rynku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Benoît Pimont dyrektorem generalnym w Total Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl/AT

wnp.pl

2 wrz 2016 14:40


Thibaud de Lisle, po ponad trzech latach spędzonych w Polsce, obejmie funkcję dyrektora generalnego Total na rynki Bliskiego Wschodu oraz strefy wolnego handlu z siedzibą w Dubaju.

Benoît Pimont pracował dla Total m.in. we Francji, Włoszech oraz w rejonie Europy Południowo-Wschodniej (Węgry, Serbia, Chorwacja, Macedonia, Bośnia oraz Grecja). Nowy dyrektor generalny Total Polska posiada unikalny profil kompetencji, będący połączeniem umiejętności biznesowych z doświadczeniem finansowym. Podczas prawie 20 lat pracy w Total był odpowiedzialny za obszary takie jak: sprzedaż, audyty, sieci stacji paliw, strategia czy zasoby finansowe. Na poprzednim stanowisku zajmował się projektami kluczowymi dla rozwoju Total na świecie jako senior project manager. Jego wiedza oraz kompetencje zostaną teraz wykorzystane w polskim oddziale.

- Wierzymy, że Benoît Pimont doskonale sprawdzi się jako dyrektor generalny Total Polska. Proponując mu to stanowisko braliśmy pod uwagę zarówno jego charakter, jak i doświadczenie, które zdobył podczas długoletniej pracy w naszym koncernie. Tego typu zmiany, których dokonujemy co pewien czas, są potrzebne do zagwarantowania wymiany wiedzy, różnorodności, świeżego spojrzenia na to, co dzieje się wewnątrz naszej firmy oraz w branży - mówi Anna Whitehouse, wiceprezes Total na Europę Zachodnią.

Benoît Pimont planuje wykorzystać potencjał lokalnego rynku, koncentrując się na rozwoju Total Polska jako firmy zorientowanej na potrzeby klientów. Obok realizacji dotychczasowej strategii, jego zadaniem będzie umocnienie pozycji marki Total oraz kontynuowanie pracy nad stworzeniem sieci stacji paliw spełniającej najwyższe standardy.

- Do Total Polska wnoszę swój entuzjazm, pasję, zrozumienie wymagań rynku i potrzeb klientów. Total kieruje się w swoich działaniach najwyższymi standardami, bo tylko wtedy możliwe jest spełnienie oczekiwań partnerów biznesowych oraz budowanie satysfakcji klientów. Jestem pewien, że dzięki połączeniu umiejętności i profesjonalizmu pracowników Total Polska z moim doświadczeniem zawodowym, wspólnie wzmocnimy pozycję rynkową Total - podkreśla Benoît Pimont, nowy szef firmy Total w Polsce.

Benoît Pimont ukończył Francuską Szkołę Biznesu na kierunku Przedsiębiorczość i Zarządzanie Projektami. Swoje umiejętności biznesowe oraz menadżerskie rozwijał w czasie studiów MBA z zakresu Zarządzania Przedsiębiorstwem na kanadyjskim Uniwersytecie Laval. Od 1998 roku związany z koncernem Total. Zdobywał doświadczenie w Dyrekcji Audytu Wewnętrznego, której siedziba mieści się we Francji. Kolejnym krokiem jego kariery było stanowisko sekretarza generalnego sektora retail we włoskim oddziale koncernu. Przez cztery lata jako dyrektor zarządzający odpowiedzialny za region Węgier, Grecji i Bałkanów rozwijał zależną od koncernu Total spółkę AS24, specjalizującą się w dostawach paliwa oraz AdBlue, oferującą usługę bezobsługowego tankowania, dedykowaną flotom transportu ciężkiego w całej Europie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.