Będą zmiany w radzie nadzorczej EuRoPol Gazu

Do rady nadzorczej spółki EuRoPol Gaz, która jest właścicielem polskiego odcinka gazociągu jamalskiego, ma dołączyć wiceprezes PGNiG Jerzy Kurella.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Będą zmiany w radzie nadzorczej EuRoPol Gazu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

24 cze 2013 13:17


W poniedziałek obraduje rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, która ma zatwierdzić instrukcję na wtorkowe posiedzenie rady nadzorczej i WZA spółki EuRoPol Gaz.

Jak wynika ze źródeł zbliżonych do PGNiG, rada nadzorcza może wyznaczyć także nowego przedstawiciela do rady nadzorczej EuRoPol Gazu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może to być Jerzy Kurella.

Kurella wygrał konkurs na stanowisko wiceprezesa ds. handlowych największej polskiej firmy gazowniczej i objął je 14 czerwca. Ma on zastąpić w radzie nadzorczej EuRoPol Gazu dyrektora Roberta Kwiatkowskiego z Departamentu Majątku i Administracji. Kwiatkowski został wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Europol Gazu po odwołaniu pod koniec kwietnia z funkcji prezes PGNiG Grażyny Piotrowskiej - Oliwy.

Radzie EuRoPol Gazu przewodniczy wiceprezes Gazpromu i szef Gazporm Exportu Aleksandr Miedwiediew, który we wtorek ma być obecny na posiedzeniu. Według źródeł zbliżonych do EuRoPol Gazu, najpierw rada, a potem WZA mają zdecydować o podziale zysku tej spółki za 2012 rok oraz o skwitowaniu członków jej zarządu.

We wtorek okaże się więc, czy skwitowanie otrzyma prezes EuRoPol Gazu Mirosław Dobrut, który w kwietniu podpisał z prezesem Gazpromu Aleksiejem Millerem memorandum dotyczące oceny na etapie przedinwestycyjnym możliwości budowy nowego gazociągu z Białorusi przez Polskę na Słowację.

O podpisaniu tego memorandum nie wiedział premier Donald Tusk, który odwołał ze stanowiska ówczesnego ministra skarbu ministra Mikołaja Budzanowskiego.

Akcjonariuszami EuRoPol Gazu są: PGNiG (48 proc. akcji), Gazprom (48 proc. akcji) i Gas-Trading (4 proc. akcji).
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.