Będą zmiany w radzie nadzorczej EuRoPol Gazu

0 0

Do rady nadzorczej spółki EuRoPol Gaz, która jest właścicielem polskiego odcinka gazociągu jamalskiego, ma dołączyć wiceprezes PGNiG Jerzy Kurella.

W poniedziałek obraduje rada nadzorcza Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, która ma zatwierdzić instrukcję na wtorkowe posiedzenie rady nadzorczej i WZA spółki EuRoPol Gaz.

Jak wynika ze źródeł zbliżonych do PGNiG, rada nadzorcza może wyznaczyć także nowego przedstawiciela do rady nadzorczej EuRoPol Gazu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może to być Jerzy Kurella.

Kurella wygrał konkurs na stanowisko wiceprezesa ds. handlowych największej polskiej firmy gazowniczej i objął je 14 czerwca. Ma on zastąpić w radzie nadzorczej EuRoPol Gazu dyrektora Roberta Kwiatkowskiego z Departamentu Majątku i Administracji. Kwiatkowski został wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Europol Gazu po odwołaniu pod koniec kwietnia z funkcji prezes PGNiG Grażyny Piotrowskiej - Oliwy.

Radzie EuRoPol Gazu przewodniczy wiceprezes Gazpromu i szef Gazporm Exportu Aleksandr Miedwiediew, który we wtorek ma być obecny na posiedzeniu. Według źródeł zbliżonych do EuRoPol Gazu, najpierw rada, a potem WZA mają zdecydować o podziale zysku tej spółki za 2012 rok oraz o skwitowaniu członków jej zarządu.

We wtorek okaże się więc, czy skwitowanie otrzyma prezes EuRoPol Gazu Mirosław Dobrut, który w kwietniu podpisał z prezesem Gazpromu Aleksiejem Millerem memorandum dotyczące oceny na etapie przedinwestycyjnym możliwości budowy nowego gazociągu z Białorusi przez Polskę na Słowację.

O podpisaniu tego memorandum nie wiedział premier Donald Tusk, który odwołał ze stanowiska ówczesnego ministra skarbu ministra Mikołaja Budzanowskiego.

Akcjonariuszami EuRoPol Gazu są: PGNiG (48 proc. akcji), Gazprom (48 proc. akcji) i Gas-Trading (4 proc. akcji).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.