Beata Jarosz prezesem CodersTrust Polska

Beata Jarosz, ekspert rynku kapitałowego z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym, była wiceprezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, objęła stanowisko prezesa CodersTrust Polska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Beata Jarosz prezesem CodersTrust Polska

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

27 cze 2016 13:16


CodersTrust to założony w Danii start-up, za którym stoi znany anioł biznesu Morten Lund, inwestor m.in. w znanej na całym świecie firmie Skype. Ideą CodersTrust jest włączenie jak największej liczby osób do programistycznego, freelancerskiego rynku pracy on-line. Beata Jarosz będzie współodpowiedzialna za całokształt rozwoju tej platformy na rynku polskim.

- Zdecydowaliśmy się rozwijać inicjatywę CodersTrust w Polsce, ponieważ uważamy, że jest ona odpowiedzią na potrzeby rodzimego rynku w zakresie edukowania kadr i zwiększania kompetencji cyfrowych. Z dostępnych danych wynika, że już teraz w Polsce brakuje ok. 50 tys. specjalistów IT. Jednocześnie, jak podaje GUS, stopa bezrobocia wśród ludzi młodych nadal wynosi blisko 20 proc. - mówi Beata Jarosz, prezes i współzałożycielka CodersTrust Polska. - Prawie co trzeci student myśli o opuszczeniu kraju – to wielka strata kapitału ludzkiego. Powodem jest znacząca dysproporcja między wiedzą pozyskiwaną w procesie kształcenia systemowego, a realnymi potrzebami firm i instytucji - podkreśla.

Beata Jarosz jest uznanym ekspertem rynku kapitałowego z ponad 25-letnim doświadczeniem zawodowym. W ostatnim czasie doradzała zarządowi Towarowej Giełdy Energii. Wcześniej, przez osiem lat, zasiadała w zarządzie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest współtwórczynią rynku akcji w ramach alternatywnego systemu obrotu NewConnect dla przedsiębiorstw wzrostowych z sektora MŚP.

Brała udział w projekcie utworzenia zorganizowanego obrotu papierami dłużnymi Catalyst. Kierowała również pracami w zakresie opracowania i promocji nowego kształtu zasad dobrych praktyk spółek notowanych na GPW.

Od 1991 r, pracowała w Komisji Papierów Wartościowych. Jako dyrektor departamentu nadzoru rynku była odpowiedzialna za monitorowanie obrotu giełdowego. Sprawowała również funkcję przewodniczącej Komisji Egzaminacyjnej dla Maklerów Papierów Wartościowych oraz Maklerów Giełd Towarowych. Była reprezentantem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd na Forum Europejskiego Komitetu Regulatorów Rynku Papierów Wartościowych (CESR) w obszarze prac nad nadzorem i bezpieczeństwem obrotu. Zasiadała w radach nadzorczych (KDPW SA, KDPW CCP SA).

Beata Jarosz, wspólnie z Joanną Pruszyńską-Witkowską, współzałożycielką CodersTrust Polska, będą współodpowiedzialne za rozwój tej inicjatywy na naszym rynku.

Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska. Beata Jarosz i Joanna Pruszyńska.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.