Beata Binek zasili zespół PwC Legal

Do kancelarii PwC Legal dołączyła Beata Binek, która jest radcą prawnym i będzie odpowiadać za rozwój praktyki rynków kapitałowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Beata Binek zasili zespół PwC Legal

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

15 lip 2013 12:34


Beata doradza podmiotom zagranicznym oraz polskim w zakresie działalności na rynkach kapitałowych. Specjalizuje się w doradztwie przy połączeniach i podziałach spółek, emisjach publicznych i niepublicznych papierów wartościowych i instrumentów finansowych, wprowadzaniu i wycofywaniu akcji spółek z obrotu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, nabyciach i zbyciach znacznych pakietów akcji spółek publicznych (w szczególności wrogich przejęciach).

Ponadto, doradza przy realizacji programów buy-back, tworzeniu i prowadzeniu działalności w Polsce przez polskie i zagraniczne podmioty regulowane: towarzystwa funduszy inwestycyjnych, fundusze inwestycyjne i emerytalne, banki oraz domy maklerskie.

Przed rozpoczęciem pracy w PwC Legal, przez ponad 8 lat, pracowała w polskich oraz międzynarodowych kancelariach prawnych w Polsce, Wielkiej Brytanii i USA. Pracowała także przez ponad 5 lat w departamencie prawnym w Komisji Nadzoru Finansowego.

Beata jest autorką publikacji prasowych dotyczących zagadnień prawnych rynku kapitałowego oraz jest współautorką książki „Prawa i obowiązki akcjonariuszy spółek publicznych".

Od wielu lat prowadzi szkolenia i warsztaty, przede wszystkim dla członków zarządów spółek publicznych oraz kandydatów na maklerów papierów wartościowych, dotyczące funkcjonowania spółek giełdowych, prawa papierów wartościowych, wprowadzania akcji do obrotu, obowiązków informacyjnych, zagadnień regulacyjnych. Współpracuje jako wykładowca m.in. z Akademią Liderów Rynku Kapitałowego, Stowarzyszeniem Emitentów Giełdowych, Polskim Instytutem Dyrektorów oraz Związkiem Maklerów i Doradców.

Beata jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Centrum Prawa Amerykańskiego na tym wydziale. Ukończyła także program Executive MBA Uniwersytetu w Minnesocie (WEMBA). Beata Binek jest wpisana na listę radców prawnych OIRP w Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.