Bartosz Sokół nowym prezesem Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód

Rada Nadzorcza powołała w czwartek Bartosza Sokoła na nowego prezesa Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach (Podlaskie). Poprzednie władze parku zostały odwołane w związku ze śledztwem wszczętym przez prokuraturę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bartosz Sokół nowym prezesem Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 mar 2014 11:37


Prezydent Suwałk na zwołanej w czwartek konferencji prasowej przedstawił nowego prezesa, który zacznie pracę 20 marca. Bartosz Sokół ma 38 lat i pochodzi z Białegostoku. W przeszłości pracował na Uniwersytecie w Białymstoku. Obecnie jest dyrektorem działu projektów w Podlaskiej Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości w Białymstoku oraz pracownikiem naukowo-dydaktycznym na Politechnice Białostockiej.

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz poinformował dziennikarzy, że nie został ogłoszony konkurs na to stanowisko, gdyż władze Suwałk same poszukiwały odpowiedniej osoby. O stanowisko prezesa PNTPW ubiegało się pięciu kandydatów.

Władze Suwałk musiały wybrać nowego prezesa parku po tym, jak pod koniec ubiegłego roku kilku członków rady nadzorczej złożyło doniesienie do prokuratury, w którym zarzucili władzom parku działanie na szkodę spółki. Prezes miał podpisać niekorzystną, dużo kosztowniejszą umowę na usługi prawnicze z firmą powiązaną rodzinnie z przewodniczącym rady nadzorczej spółki. Prokuratura do tej pory nie postawiła nikomu zarzutów.

Jak poinformował wówczas PAP rzecznik prasowy prezydenta Jarosław Filipowicz, w związku z tą sprawą przwodniczący rady nadzorczej i prezes parku stracili zaufanie głównego akcjonariusza, czyli urzędu miasta. Dodał, że decyzje władz spółki spowodowały nieuzasadnione zwiększenie wydatków. Po tych wydarzeniach rada nadzorcza parku powołała na funkcję p.o. prezesa Teresę Kamińską.

Park powstał w grudniu 2012 roku. Jego zadaniem jest wspieranie innowacji i stymulacja rozwoju ekonomicznego regionu Polski wschodniej. Inwestycję o wartości 67 mln zł zrealizowano w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.