Bartłomiej Czernecki doradcą zarządu PMPG Polskie Media

Bartłomiej Czernecki został doradcą Zarządu PMPG Polskie Media. Jego zadaniem ma być rozwój i ugruntowanie pozycji rynkowej jednego z nielicznych polskich wydawców prasowych jako wyraziciela głosu polskich interesów i polskich przedsiębiorców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Bartłomiej Czernecki doradcą zarządu PMPG Polskie Media

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 paź 2015 12:53


W dotychczasowej karierze zawodowej Bartłomiej Czernecki zajmował się przede wszystkim doradztwem strategicznym oraz opracowywaniem i wdrażaniem projektów specjalnych w dziedzinie rozwoju, restrukturyzacji i usprawniania operacji przedsiębiorstw. Przez 8 lat związany był z rynkiem mediów i telekomunikacji, czynnie uczestniczył w przygotowaniu i przeprowadzeniu jednej z najważniejszych fuzji w tym segmencie na polskim rynku.

Był także związany z rynkiem sztuki, m.in. jako wiceprezes wydawnictwa wydającego najstarszy polski magazyn poświęcony sztuce i biznesowi „Art.&Business”. Jako wiceprezes zarządu domu aukcyjnego Abbey House odpowiedzialny m.in. za pozyskiwanie inwestorów, miał swój udział w tym, że Abbey House weszło w skład portfolio największego operatora związanego z rynkiem sztuki na świecie, ArtNews.

Był również jednym z architektów transakcji w ramach której notowana na NewConnect ArtNews połączyła się z amerykańską grupą wydawniczą Brant Publications, którą kontroluje miliarder z branży papierniczej, Peter M. Brant. Dzięki tej transakcji ArtNews ma przekraczający 50 proc. udział w amerykańskim rynku fachowych czasopism o sztuce z czytelnictwem przekraczającym 2 mln.

Czernecki pełnił też funkcję dyrektora zarządzającego m.in. w technologicznej spółce Noidss, która produkuje urządzenia wspomagające rozwiązywanie problemów społecznych, m.in. blokady alkoholowe dla kierowców.

Czernecki jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlu i Prawa im. Ryszarda Łazarskiego w Warszawie, kierunek prawo i administracja. W okresie studiów przez 4 kadencje był przewodniczącym samorządu studentów. Założył i przewodniczył studenckiej poradni prawnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.