Artur Orzechowski ambasadorem RP w Królestwie Belgii

Minister Witold Waszczykowski wręczył Arturowi Orzechowskiemu, dotychczasowemu dyrektorowi Departamentu Polityki Europejskiej w MSZ, nominację prezydenta na stanowisko Ambasadora RP w Królestwie Belgii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Artur Orzechowski ambasadorem RP w Królestwie Belgii

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

24 sie 2016 10:59


Artur Orzechowski pracuje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych od 1994 r. W czasie długoletniej pracy w urzędzie przeszedł przez wszystkie szczeble kariery, przez naczelnika Wydziału, po dyrektora (Departamentu Ameryki w latach 2008-2009 i Departamentu Polityki Europejskiej - od 2013 r.).

Zdobył również rozległe doświadczenie dyplomatyczne w placówkach zagranicznych RP w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych (szef sekcji politycznej Ambasady RP w Waszyngtonie w latach 2005-2007) i Brukseli (Zastępca Stałego Przedstawiciela RP przy NATO i Unii Zachodnioeuropejskiej od 2007 do 2008 r.). Był również wykładowcą Akademii Dyplomatycznej, aktywnie uczestnicząc w szkoleniu nowych kadr dyplomatycznych.

Artur Orzechowski jest absolwentem romanistyki na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej w Lublinie, a także Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Płynnie posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.