Artur Olech nowym szefem spółki Pocztowe Życie

0 0
Artur Olech nowym szefem spółki Pocztowe Życie

Od września br. stanowisko prezesa spółki celowej Pocztowe Życie oraz szefa projektu uruchomienia operacyjnego towarzystwa ubezpieczeń na życie obejmuje Artur Olech – menedżer o dużym doświadczeniu i ogromnej wiedzy na temat rynku ubezpieczeń.

Zadanie to wpisuje się w realizowaną Strategię Poczty Polskiej, która buduje kompleksową ofertę usług finansowych - bankowych, ubezpieczeń majątkowych, a w perspektywie krótkiego czasu ubezpieczeń na życie. W ubezpieczeniach majątkowych ogromne zmiany nastąpiły już w ostatnich dwóch latach. Uzupełnienie oferty o ubezpieczenia na życie zbuduje wartość zarówno z perspektywy klientów, jak i samej Poczty Polskiej, stymulując jeszcze szybszy wzrost biznesu w obszarze ubezpieczeń.

Czytaj też: Poczta Polska: Kierowcy i dyspozytorzy muszą przyzwyczaić się do monitoringu samochodów

W tym zakresie Artur Olech będzie ściśle współpracował z Zarządem TUW Pocztowe, a także na najbliższej Radzie Nadzorczej zostanie rekomendowany do objęcia funkcji Wiceprezesa TUW Pocztowe.

Artur Olech od końca 1998 roku, przez ponad 15 lat związany był z Grupą Generali. Początkowo odpowiadał za przygotowanie business planu oraz wsparcie prawne prac nad uzyskaniem licencji dla towarzystw ubezpieczeń Generali. W 2003 r. został Członkiem Zarządu Generali PTE. Na przestrzeni kolejnych lat zasiadał w Zarządach spółek: Generali T.U.S.A, Generali Życie T.U.S.A oraz Generali Finance.

Czytaj też: Poczta Polska i Bank Pocztowy fundują stypendia ambitnym uczniom

Od listopada 2010 r. do stycznia br. pełnił funkcję prezesa spółek Grupy Generali w Polsce. Szef Pocztowego Życia jest też Przewodniczącym Rady Programowej „Insurance Forum” i zasiada w Radzie Nadzorczej Ciech.

Swoją karierę zawodową Artur Olech rozpoczynał od współpracy z Fundacją CASE (Centrum Badań Społecznych i Ekonomicznych). W latach 1996-1997 pracował także jako analityk w Polskim Instytucie Zarządzania. Następnie podjął pracę w Volkswagen Bank Polska i Volkswagen Leasing Polska, gdzie kierował departamentem współpracy z klientami kluczowymi i departamentem zarządzania ryzykiem.

Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Prawa i Administracji) i Szkoły Głównej Handlowej (Finanse i Bankowość). Ukończył także szereg szkoleń menedżerskich.

Laureat nagrody “Top Manager w ubezpieczeniach” (Wprost, 2012), nagrody Holdingu “GPH Award” dla najlepszej spółki życiowej w Europie Środkowo Wschodniej.

Prywatnie miłośnik sportu. Jego pasją jest bieganie, ale także piłka nożna, pływanie, squash i tenis.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.