Artur Lebiedziński tymczasowo za sterami PHN

Rada nadzorcza Polskiego Holdingu Nieruchomości delegowała Artura Lebiedzińskiego do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu spółki na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Artur Lebiedziński tymczasowo za sterami PHN

PODZIEL SIĘ


Autor: PropertyNews.pl

Property News

9 wrz 2013 8:44


Artur Lebiedziński zasiada w radzie nadzorczej PHN S.A. od 26 czerwca 2013 roku. Uchwałą rady nadzorczej został oddelegowany do pełnienia funkcji prezesa na okres nie dłuższy niż 3 miesiące, co wynika z art. 383 § 1 Kodeksu Spółek Handlowych.

- Pan Artur Lebiedziński ma rozległe doświadczenie zarówno na rynku nieruchomości jak i finansowym. To daje pewność, iż Grupa będzie kierowana przez osobę o odpowiednich kwalifikacjach - mówi Józef Banach, Przewodniczący Rady Nadzorczej PHN S.A.

Artur Lebiedziński jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W 2003 roku ukończył International Institute for Management Development (IMD) w Lozannie, gdzie uzyskał tytuł MBA. Jest założycielem i partnerem zarządzającym w OMNICAPITAL oferującym usługi bankowości inwestycyjnej i doradztwa finansowego w projektach fuzji i przejęć oraz pozyskania kapitału własnego i dłużnego. Jest także członkiem Rad Nadzorczych Finder S.A. oraz PayUp Polska S.A.

W latach 2006-2007 pełnił funkcję dyrektora oraz współzarządzającego w Societe Generale, gdzie był odpowiedzialny za pozyskanie i przeprowadzenie transakcji finansowania strukturalnego i dłużnego dla głównych linii biznesowych Societe Generale w Polsce: finansowania projektowego, finansowania akwizycji, finansowania w sektorze metals and mining, sekurytyzacji oraz finansowania w sektorze nieruchomości.

W latach 2004-2006 pełnił funkcję Dyrektora w CA IB InvestmentBank, gdzie zarządzał projektami doradztwa finansowego realizowanymi w obszarze bankowości inwestycyjnej przez CA IB. W latach 2001-2002 pełnił funkcję Managera w Banc of America Securities w Londynie, gdzie był odpowiedzialny m.in. za pozyskanie transakcji doradczych w sektorze instytucji finansowych.

- Dziękując Radzie Nadzorczej za powierzenie mi funkcji prezesa zarządu mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach wspólnie z Zarządem będziemy kontynuować wzrost wartości rynkowej Spółki - mówi Artur Lebiedziński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.