Artur Dmochowski zrezygnował ze stanowiska prezesa PAP

W czwartek (12 października) prezes PAP Artur Dmochowski złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Artur Dmochowski zrezygnował ze stanowiska prezesa PAP

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

12 paź 2017 17:11


Jak poinformował szef RMN Krzysztof Czabański, wybór prezesa Polskiej Agencji Prasowej został przełożony na następne posiedzenie Rady Mediów Narodowych za dwa tygodnie.

Jak powiedział Czabański, wybór prezesa PAP został przełożony, ponieważ "Jolanta Hajdasz, która jest rekomendowana i jest kandydatką na prezesa PAP, dopiero za dwa tygodnie będzie mogła powiedzieć, od kiedy mogłaby ewentualnie objąć swoją funkcję".

Dodał, że nikt z członków Rady nie zgłosił innych kandydatów na prezesa PAP. Szef RMN poinformował, iż Rada "podjęła kierunkową uchwałę, że zarząd PAP będzie dwuosobowy".

"Rozmawialiśmy z panią Hajdasz, podoba się nam jej podejście do PAP, ale musimy też wiedzieć, jak to wygląda z jej kalendarzem, bo nie możemy w ciemno wybierać prezesa, który nie wiadomo kiedy przyjdzie. Dlatego odkładamy sprawę wyboru prezesa PAP na za dwa tygodnie"- wyjaśnił Czabański.

"W tej chwili wybraliśmy członka zarządu PAP, panią Hannę Myjak, specjalistkę od spraw finansowo-ekonomicznych" - poinformował szef Rady. Jak dodał, Myjak swoje obowiązki zacznie pełnić od najbliższego poniedziałku.

Czabański poinformował też, że do czasu wyboru prezesa PAP członek Rady Nadzorczej Agencji Tomasz Giziński zostaje oddelegowany do pełnienia obowiązków członka zarządu PAP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.