Artur Borowiński prezesem zarządu w Compensie

Po 10 latach zarządzania spółkami Compensa Życie i Compensa Majątek od 1 maja 2014 roku Franz Fuchs obejmie funkcję przewodniczącego rady nadzorczej, przekazując obowiązki prezesa zarządu Arturowi Borowińskiemu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Artur Borowiński prezesem zarządu w Compensie

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

10 mar 2014 19:42


W czasie prezesury Franza Fuchsa Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group oraz Compensa TU na Życie S.A. Vienna Insurance Group przeszły gruntowną zmianę . Z firmy, która w 2003 roku odnotowała blisko 90 mln zł straty, Compensa stała się benchmarkiem w zakresie długofalowego wzrostu i rentowności. W ciągu 10 lat składka przypisana brutto obu spółek wzrosła do poziomu 1,6 mld zł, tj. o ponad 400 proc. Łączny zysk Compensa w 2013 roku osiągnął rekordowy poziom 125 mln zł.

 W 2013 roku Compensa Majątek odnotowała wynik finansowy brutto w kwocie 98,6 mln zł oraz najniższy w historii wskaźnik zespolony brutto na poziomie 93,9 proc. Jednocześnie spółka wzrosła dwukrotnie szybciej od rynku w rentownym segmencie pozakomunikacyjnym, gdzie o 25 proc. zwiększyła składkę z ubezpieczeń indywidualnych, korporacyjnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw.

Pod kierownictwem Franza Fuchsa Compensa Życie znacznie zwiększyła swój udział w rynku ubezpieczeń ze składką regularną oraz wypracowała korzystną pozycję w grupowych ubezpieczeniach na życie. W roku 2013 spółka życiowa zebrała składkę w wysokości 578 mln zł i osiągnęła zysk brutto na poziomie 25,7 mln zł.

Dokonania Franza Fuchsa zyskały uznanie na polskim rynku ubezpieczeniowym. Prezes Compensy z sukcesem sfinalizował 8 akwizycji i przeprowadził wiele pionierskich projektów operacyjnych. W wyniku jego aktywności VIG może się obecnie pochwalić łączną składką przypisaną brutto w wysokości 4,8 mld zł i wysoką 3. pozycją rynkową. Od 2003 roku liczba spółek ubezpieczeniowych Vienna Insurance Group w Polsce wzrosła z dwóch do sześciu. Obecnie VIG w Polsce reprezentują: Compensa, Compensa Życie, Benefia, Benefia Życie, InterRisk i Polisa-Życie.

Finalizacja przejęcia Skandii-Życie oczekuje na akceptację Komisji Nadzoru Finansowego.

Obok obecnie pełnionych funkcji jako członek zarządu Vienna Insurance Group odpowiedzialny za rynek rumuński i nadbałtycki, Franz Fuchs będzie nadal nadzorował działalność VIG w Polsce na stanowisku dyrektora generalnego Vienna Insurance Group Polska Sp. z o.o.

Najbliższe Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powoła Franza Fuchsa na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej obu spółek Compensa. Jednocześnie Peter Hagen, obecny przewodniczący rady nadzorczej i prezes zarządu Vienna Insurance Group, zasiądzie w radzie nadzorczej na stanowisku zastępcy przewodniczącego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.