Arkadiusz Chęciński zastąpi szefa RAŚ na stanowisku członka zarządu województwa

Wiceprezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński (PO) ma zostać nowym członkiem zarządu woj. śląskiego - zdecydował zarząd śląskiej Platformy Obywatelskiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Arkadiusz Chęciński zastąpi szefa RAŚ na stanowisku członka zarządu województwa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

4 cze 2013 14:27


Chęciński ma zastąpić na stanowisku członka zarządu województwa szefa Ruchu Autonomii Śląska Jerzego Gorzelika. Lider RAŚ pod koniec kwietnia zrezygnował z funkcji, a RAŚ opuścił rządzącą regionem koalicję.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka śląskiej Platformy Agnieszka Kostempska, o kandydaturze Chęcińskiego zdecydował w poniedziałek zarząd śląskich struktur partii. Decyzję tę ma jeszcze zatwierdzić w piątek Rada Regionalna PO. Podjęcie uchwały ws. wyboru nowego członka zarządu umieszczono w programie najbliższej sesji sejmiku - planowanej na 10 czerwca.

Władze śląskiej PO podają, że Chęciński, który sprawdził się na stanowisku wiceprezydenta Sosnowca i zdobył tam m.in. odpowiednie doświadczenie, wyraził chęć przyjęcia proponowanego mu stanowiska. Na razie nie wiadomo jeszcze, czy przejmie wszystkie dotychczasowe zadania Gorzelika, czy obejmie nowe. Zdecyduje o tym marszałek woj. śląskiego Mirosław Sekuła.

Rezygnację Gorzelika wojewódzcy radni przyjęli formalnie 20 maja. W kolejnych dniach Sekuła nie chciał odpowiadać na pytania o jego następcę. Mówił, że po przyjęciu rezygnacji Gorzelika przez radnych, ma miesiąc na wskazanie nowego kandydata. Także we wtorek Sekuła nie chciał mówić o kandydaturze Chęcińskiego. Odsyłał w tej sprawie dziennikarzy do liderów śląskiej PO.

W ostatnich tygodniach szef śląskiej Platformy Tomasz Tomczykiewicz sygnalizował, że partia chce, by nowym członkiem zarządu województwa została osoba kompetentna, potrafiąca sobie poradzić m.in. z modernizacją Stadionu Śląskiego.

Gorzelik, który dotąd zajmował się m.in. tą ważną dla władz województwa sprawą, poinformował o swojej rezygnacji podczas sesji sejmiku 22 kwietnia. Jako powody podawał kwestie związane z niesamodzielnością - jak mówił - marszałka Sekuły, niepowierzeniem b. dyrektorowi Muzeum Śląskiego sprawowania funkcji do czasu zakończenia konkursu na to stanowisko, błędy w polityce kadrowej w Kolejach Śląskich, a także, jak ocenił, próby tuszowania przez poprzednie władze województwa błędów przy modernizacji Stadionu.

Szef RAŚ pozostawał formalnie członkiem zarządu woj. śląskiego do czasu przyjęcia jego rezygnacji w drodze uchwały wojewódzkich radnych (pierwszy termin sesji sejmiku po ogłoszeniu jego decyzji przypadł 20 maja). Marszałek Sekuła już 23 kwietnia cofnął mu pełnomocnictwa i przejął nadzór nad jego dotychczasowymi wydziałami i innymi zadaniami.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.